Domov Novinky Brahim Díaz bude hráčom Realu a predĺži zmluvu

Brahim Díaz bude hráčom Realu a predĺži zmluvu

Po návrate z hosťovania v Miláne bude mať Brahim Díaz svoje miesto v zostave prvého tímu Realu Madrid v sezóne 2023/24. MARCA tiež informuje o plánoch Realu predĺžiť Španielovi zmluvu.

Autor: Marek
7 komentárov

Brahim bude v nadchádzajúcej sezóne súčasťou prvého tímu Realu Madrid. Madridský klub si chce hráča definitívne zaviazať po troch sezónach na hosťovaní v Miláne. Španiel sa nevracia, aby doplnil tím, ale aby zohral dôležitú úlohu v skladačke Carla Ancelottiho, uvádza denník MARCA.

Los Blancos navyše podľa novinárov madridského denníka plánujú predĺžiť zmluvu so stredopoliarom o ďalšie dva roky, aj keď momentálne má s klubom dvojročnú zmluvu do roku 2025.

Myšlienkou Realu je predĺžiť súčasnú zmluvu do roku 2027, ako to bolo v prípade iných mladých hráčov, ktorí nedávno predĺžili zmluvy.

Brahimovo dvojročné hosťovanie v Miláne sa práve skončilo, pričom ho Milánčania mali vo svojich radoch už v sezóne 2020/21, v rámci ročného hosťovania.

Celkovo teda 23-ročný mladík strávil v Miláne tri roky, počas ktorých sa veľmi rozvinul. Vrcholom bola práve skončená sezóna, ktorá priniesla mimoriadne pozitívny pocit a najlepšie čísla v jeho doterajšej krátkej kariére: sedem gólov a sedem asistencií v 45 zápasoch vo všetkých súťažiach.

S Brahimom v tíme budú mať Los Blancos iný profil hráča, aký možno nemajú: všestranný útočník, ktorý môže hrať na oboch krajoch alebo ako tvorca hry, ktorý ponúka krátky, rýchly dribling a impulz na odomknutie náročného zápasu. Faktom je, že by sa možno mal častejšie vyskytovať v súperovej šestnástke, ale toto je jeden z prvkov, ktorý potrebuje zlepšenie.

Vo svojej prvej etape v hlavnom meste Španielska (2018 – 2020) toho Brahim veľa neodohral. Odohral iba 21 zápasov, v ktorých strelil dva góly a pridal tri asistencie.

Teraz budeme mať možnosť vidieť vyzretejšieho Brahima Díaza, a teda Brahima, ktorý dostane v bielom drese oveľa viac šancí ako pred rokmi. Na rozdiel od reprezentácie Španielska, kde stredopoliara – aspoň nateraz – prehliadal Luis de la Fuente napriek dobrej sezóne, ktorú má za sebou.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x