Domov Podcast BILD: Real Madrid sa vážne snaží získať Wirtza

BILD: Real Madrid sa vážne snaží získať Wirtza

Útočník Bayeru Leverkusen je v Nemecku intenzívne spájaný aj s Realom Madrid. BILD v tejto súvislosti uvádza nové zaujímavé fakty, ktoré naznačujú, že kráľovský klub možno skutočne plánuje prestup 21-ročného hráča.

Autor: Henriette Ősziová
0 komentár

BILD analyzuje, že iba jeden hráč v piatich najlepších európskych ligách nazbieral v tejto sezóne tzv. double-double na úrovni gólov a asistencií, ktoré presahujú hodnoty 15-15: je to Florian Wirtz z Bayeru Leverkusen.

Dvadsaťjedenročný hráč zaznamenal v 46 zápasoch za klub 18 gólov a 19 asistencií, čo sa premieta do mien klubov, ktoré sa údajne zaujímajú o jeho prestup. Podľa nemeckého denníka medzi ne patria Manchester City, Arsenal, Real Madrid a Bayern Mníchov.

Samotný Wirtz zostáva pokojný. Útočník sa už 1,5 roka vracia do plnej kondície a cíti sa najlepšie po tom, čo väčšinu roka 2022 vynechal kvôli rehabilitácii po pretrhnutí krížneho väzu.

Navyše, hráč a jeho okolie sú už teraz rozhodnutí zostať v Leverkusene až do roku 2025. Najbližšími cieľmi 21-ročného hráča sú okrem zisku trojkoruny s Bayerom aj účasť na EURO v rodnej krajine a získanie skúseností v Lige majstrov ako líder svojho klubového tímu.

Predpokladá sa, že v roku 2025 so zmluvou do roku 2027 bude útočník pripravený na veľký kariérny skok. BILD už teraz naznačuje, že predpokladaná prestupová čiastka bude minimálne 150 miliónov eur a samotný hráč má namierené k prestupu k niektorému z gigantov, ktorý mu dá každoročne šancu bojovať o najväčšie trofeje.

BILD analyzuje, že práve z týchto dôvodov sa šance Bayernu zmenšujú a do popredia sa dostáva Real Madrid. Včera denník MARCA informoval o tom, ako práve tento krok prebieha.

Podľa Nemcov je plán Realu realizovať generačnú výmenu z Toniho Kroosa na Floriana Wirtza budúce leto. Noviny zdôrazňujú, že hráč Realu hrá bližšie k svojej bránke ako tvorca hry a Wirtz je oveľa ofenzívnejší, ale to nie je problém, pretože Jude Bellingham má byť viac stiahnutý a Angličanovo miesto vpredu by zabral mladý Nemec.

Denník zdôrazňuje, že Real Madrid je naozaj naklonený tomuto plánu a sleduje prakticky každý zápas, ktorý Wirtz v Bayeri odohrá. Felipe Martin, jeden z najvplyvnejších skautov klubu, bol poverený sledovaním 21-ročného hráča a vypracovaním správ o ňom.

Kráľovský tím ho mal poslať len vtedy, ak si už o hráčovi vybudoval tak pozitívnu mienku, že vážne uvažuje o jeho prestupe. Ešte predtým, ako Bellinghama získali z Borussie Dortmund, dostal za úlohu pozorovať Wirtza.

Bol to aj on, kto sa Angličanom zaoberal a Judeov rozvoj po futbalovej a osobnostnej stránke len posilnil jeho pozíciu v klube.

BILD poukazuje na to, že od dnešného dňa je jasné, že Wirtz, ktorému pri plánovaní kariéry radí jeho otec Hans, čo tiež pripomína prípad Bellinghama, nepotrebuje pred odchodom k zahraničnému gigantovi medzikrok s prestupom do Bayernu.

Rodina Wirtzovcov je už o tom údajne presvedčená a aj z tohto dôvodu zostane 21-ročný hráč v Bayeri aj ďalšiu sezónu, kde dostane šancu pravidelne hrávať aj v Lige majstrov.

Bayern Mníchov sa nechce vzdať a snaží sa Nemca presvedčiť, že najlepším krokom by bolo zostať niekoľko rokov v Bavorsku. Rodine Wirtzovcov je podľa všetkého blízky aj samotný Uli Hoeneß – čestný prezident Bayernu, ktorý v tejto úlohe pôsobí v jeho správnej rade.

Získanie Floriana je momentálne hlavným prestupovým cieľom Bavorov. Okrem hernej kvality vidí klub na Nemcovi aj to, čo podľa neho chýba súčasnému kádru Bayernu, teda lídra.

Aktivisti vraj tvrdia, že Wirtz vyžaruje všetko, čo by z hráča Bayernu vyžarovať malo. Jediný problém je, že to robí ako hráč Bayeru Leverkusen.

BILD dodáva, že plán Realu je založený okrem iného aj na zotrvaní Toniho Kroosa v tíme, ktorý svoje rozhodnutie stále neoznámil. To sa podľa Nemcov očakáva v máji. Samotný Kroos koncom minulého roka na otázku o hráčovi mimo Realu, ktorý má podľa neho potenciál hrať za kráľovský tím, odpovedal: „Myslím, že Florian Wirtz.“

Zdroj: sportbild.bild.de

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x