Domov Mužstvo 🎥 Biely balet s treťou výhrou v La Lige. V 3. kole si poradil s Leganés 4-1!

🎥 Biely balet s treťou výhrou v La Lige. V 3. kole si poradil s Leganés 4-1!

Pred samotným zápasom sa pred divákmi na Bernabéu pochválili trofejami od UEFA Modrić, Ramos a Navas. Real Madrid začal vo veľmi vysokom tempe, prakticky sa hralo len na polovici Leganés. Hráči bieleho baletu sa dožadovali pokutového kopu v 16. minúte, kedy lopta skončila na Perézovej ruke v 16-tke, rozhodca však penaltu nenariadil a v hre sa pokračovalo.
To Los Blancos neodradilo a krátko na to sa gólovo presadil Gareth Bale po peknej akcii, kedy Sergio Ramos našiel nabiehajúceho Carvajala, ten vyslal center, ktorý našiel Bale a ten celú akciu gólovo zakončil.
V 23. minúte vyslali prvú strelu na Courtoisa hráči Leganés a bolo to po nariadenej penalte po faule Casemira v pokutovom území, po ktorej sa z gólu radoval Guido Carrillo.
Aj zvyšok prvého polčasu sa odohral na polovici Leganés, ale aktivita domácich gól do prestávky nepriniesla. Hostia mali jednu akciu, po ktorej aj dokázali skórovať.

Po zmene strán sa domáci dokázali presadiť po druhýkrát, aj keď o tom musel rozhodnúť až systém VAR: Rozhodca najskôr gól neuznal a odpískal faul Benzemu na brániaceho hráča. Po dôkladnom zhodnotení cez VAR nakoniec gól bol uznaný a Benzema sa mohol tešiť. Gól sa mu podarilo dať hlavou po perfektnom centri Asensia.
Približne po hodine hry prišla opäť chvíľka francúzskeho zakončovateľa. Loptu si narazil s Modrićom a peknou krížnou strelou prekonal Cuéllara a zvýšil vedenie svojho tímu na 3-1.
O päť minút neskôr faulovali domáci v pokutovom území Asensia a rozhodca nariadil pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán Sergio Ramos nariadenú penaltu premenil. Bolo to už 4-1!
Teraz nasleduje reprezentačná prestávka a po nej sa biely balet predstaví na San Mamés proti Athletic Bilbao 15. septembra o 20:45 hod.