Domov Novinky Bez turné, bez 40 miliónov eur

Bez turné, bez 40 miliónov eur

Autor: Marek Varga
1 komentárov 823 videní

Real Madrid nebol na turné za Atlantickým oceánom druhýkrát za sebou. To ovplyvňuje príjem kráľov, ktorí opäť musia hľadať spôsoby na šetrenie.

Kríza spôsobená pandémiou koronavírusu zasiahla a naďalej zasahuje všetky kluby. Medzi nimi je samozrejme aj Real Madrid, ktorý napriek tomu uzavrel sezónu 2020/21 so ziskom 874 000 eur.

Králi musia druhýkrát po sebe čeliť úderu z nedostatku turné a priateľských zápasov, ktoré zaručili dôležitú finančnú injekciu. Ich nedostatok ovplyvňuje plány prestupov klubu.

Pred rokom sa hráči Realu nedostali z Madridu a všetky prípravné zápasy sa odohrali vo Valdebebas.

Za zatvorenými dverami odohrali iba jeden priateľský zápas (výhra 6:0 nad Getafe). Aktuálne už majú za sebou dva súboje, ktoré boli takisto nedostupné pre fanúšikov a médiá (3:1 s Fuenlabradou a 1:1 s Rayom).

Už o päť dní nastúpi Real proti Rangers v Glasgowe a 8. augusta bude v Rakúsku čeliť Milánu. Je možné, že medzitým králi zorganizujú ďalšie priateľské stretnutie.

Cestovanie po Európe a zápasy v Glasgowe alebo Klagenfurte však nie sú schopné zaručiť rovnaké príjmy ako návštevy v Severnej Amerike.

Podľa Gola bol klub schopný počas každej predsezónnej príprave zarobiť okolo 20 miliónov eur a množstvo nehmotného majetku.

Posledne menované veci nie je možné priamo speňažiť, považujú sa však za nemenej dôležité. Je to preto, lebo sa tým otvára cesta k ďalším dohodám a sponzorským zmluvám, čo zase dáva príležitosť vstúpiť na nový trh. Ovplyvňuje to aj globálny imidž značky.

Podľa oficiálnych údajov zarobil Real Madrid v roku 2018 za priateľské zápasy 10,8 milióna eur a za tri zápasy o rok neskôr 12 miliónov eur.

El Clásico bolo naplánované na rok 2020 v Las Vegas, bola však zrušené z dôvodu pandémie. Klub rátal s príjmami približne 9 miliónov eur.

Príjmy z International Champions Cup v roku 2021 sa predbežne odhadli na 15 miliónov EUR.

zdroj: goal.com

Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x