Domov Novinky Benzemu zaujímal čas, nie peniaze

Benzemu zaujímal čas, nie peniaze

Francúz odišiel náhle, no dal to najavo predchádzajúcimi gestami a rozhodnutiami. Peniaze neboli hlavným argumentom. Išlo o plynutie času a jeho spoločenskú a náboženskú angažovanosť, tvrdí José Félix Díaz z denníka MARCA.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Karim Benzema náhle opustil Real Madrid. Nebolo to úplne nečakané, ale stalo sa to v momente, keď logika naznačovala, že on sám premýšľa o uzavretí cyklu, ktorý začal v roku 2009 a ktorý pre mnohých zostal nedokončený.

Odchod Francúza nám umožnil uveriť, že vedenie klubu bude horúčkovito hľadať prestup Kyliana Mbappého, alebo naopak, že bude prečesávať trh pri hľadaní špičkovej deviatky s Harrym Kaneom ako hlavnou možnosťou. Omyl.

Informačná búrka trvala týždeň. Odvtedy bolo jasné, že góly budú musieť poskytnúť iní. Najriskantnejšia stávka bola na Judea Bellinghama. Tí, ktorí si to mysleli, mali pravdu.

Ale vráťme sa k Francúzovi. Jeho rozlúčka sa pripravovala v týždňoch pred oficiálnym rozhodnutím o odchode, hoci ľudia blízki klubu naznačujú, že sa odohrala oveľa skôr. Nehovoríme o samotnej finančnej ponuke, ale o náboženskej a spoločenskej výzve, ktorú Benzema dostal zo Saudskej Arábie.

Útočníkovi bolo jasné, že jeho životná cesta povedie cez saudskoarabskú krajinu. Skôr či neskôr ten čas mal prísť. Finančné podmienky ponuky, ktorú dostal (dvojnásobok toho, čo zarábal v Reale Madrid, vynásobený tromi rokmi), ako aj dôsledok jeho angažovanosti v náboženstve a rozvoji Saudskej Arábie, povzbudili 35-ročného hráča, aby požiadal madridských riaditeľov, aby zabudli na ďalší rok zmluvy, ktorý existoval vďaka ústnej dohode súvisiacej s jeho ziskom Zlatej lopty.

Vášeň a peniaze

Táto operácia pre Karima Benzemu nezahŕňala žiadne peniaze. Tým sa znížil mzdový rozpočet, ale nič viac. Vzťah útočníka ku klubu bol iný, jedinečný. Toto spojenie nemalo nič spoločné so žiadnym iným. Ide o to, že Francúz a Al-Ittihad, jeho súčasný tím, jedného dňa navštívia Santiago Bernabéu, aby sa mu dostalo úcty, ktorú si zaslúži.

Pretože ak mu je niečo jasné, tak to, že jeho život je v Arábii a o prípadnom návrate do Realu Madrid či európskeho futbalu nikde inde nemôže byť ani reči.

Benzema nebol len typický hrotový útočník, alebo jeden z tých, ktorí len posúvali loptu. Hral a prinútil hrať aj ostatných. Bolo to niečo, čo momentálne vo futbalovom vesmíre prakticky neexistuje. Jeho posledná sezóna v bielom drese nenaplnila to, čo predviedol v tých predchádzajúcich.

Konflikt s Didierom Deschampsom pred majstrovstvami sveta v Katare, zranenia a delikátne emotívne momenty viedli k tomu, že v poslednej sezóne vynechal veľa zápasov a musel umne narábať so svojimi silami.

Veľký Benzema, ktorý vyhral Zlatú loptu a bol rozhodujúci v Lige majstrov v sezóne 2021/22, sa napokon nevrátil, čo ho tiež podnietilo k odchodu po štrnástich rokoch v španielskej metropole.

Jeho vzťah s klubom je stále dobrý. Všetko schladzuje vzdialenosť, no Francúz vie, kde má priateľov, počnúc samotným Florentinom Pérezom a jeho bývalými kolegami zo šatne, ktorí ho vždy obdivujú.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x