Domov Novinky Benzemove zranenie poukazuje na problém

Benzemove zranenie poukazuje na problém

Autor: Marek
0 komentár
Zranenie Karima Benzemu môže skončiť strachom. Francúz sa môže dostať do zápasu s Athletic, ale je ťažké nebáť sa. Francúz má v tejto sezóne v nohách už 2 359 minút.

Tridsaťštyriročný hráč je na jednej strane len šiestym najvyťažovanejším hráčom Ancelottiho, no ak by Karim hral napríklad za Atlético, bol by nad ním už len Oblak (2700 minút).

V Barcelone by sa však vyššie ako on umiestnili len Busquets (2582) a Ter Stegen (2490). Real má na svojom konte o dva zápasy viac ako obaja veční rivali – jeden ligový a finále Španielskeho superpohára. V každom prípade sa rozdiely zdajú byť veľmi viditeľné.

Ak zúžime kritérium na hráčov nad 30 rokov, najviac minút v tíme má Benzema. Predbiehajú ho len Courtois, Alaba, Militão, Vinícius a Casemiro. Kroos a Modrić zaznamenali o päť zápasov menej. Takže priepasť je obrovská.

Tréner vyžaduje od Karima všadeprítomnosť a rozdiel oproti minulým ročníkom je v tom, že útočník sa vrátil do reprezentácie. Benzema prvýkrát po šiestich rokoch pôsobí na dvoch frontoch. Opätovné nastúpenie v reprezentácii malo určite pozitívny vplyv na jeho morálku, no na druhej strane mu neprospieva k regenerácii.

Útočník Realu je meradlom v Reale Madrid a v Európe. Karim je momentálne najlepším strelcom Španielska (17 gólov) a zároveň druhým najlepším asistentom (7). Niet divu, že sa ho Carlo tak pevne drží.

Problémom však je, že v prípade potreby nie je v tíme dôstojný náhradník. Jovic sa po dlhých mesiacoch stále neprispôsobil a Mariano jediné, čo robí je, že odmieta prestup do iného klubu.

Slová trénera po remíze s Elche boli dosť jasné. Taliana sa pýtali na Militãov gól hlavou.

„Éder je náš najlepší zakončovateľ hlavou. Naši útočníci nemajú vlastnosti typických zakončovateľov  v pokutovom území,“ povedal dosť prekvapivo. V tých slovách bol dokonca náznak rezignácie.

Keď je k dispozícii Benzema, tím má k dispozícii útočníka, ktorý zakončuje, hrá a podporuje akciu. Od Cristianovho odchodu sa pred bránou určite zlepšil.

Ancelottiho priznanie však ukazuje, že strieľanie gólov nie je to prvé, čo tréner od útočníka očakáva. Vo svojom prejave sa viac odvolával aj na Viníciusa, Rodryga či Asensia. Hazard a Bale tiež nie sú typickými ostreľovačmi.

V zápase proti Elche Carletto opäť ukázal svoju náklonnosť ku konkrétnym menám a odpor k rotáciám. V skutočnosti iba Hazardova účasť v základnej zostave narušila zaužívaný vzorec.

Spočiatku Ancelotti využíval viac možností, ale to bolo spôsobené skôr procesom hľadania základnej jedenástky. Keď ju našiel, určitým hráčom sa začalo hromadiť viac a viac minút.

Jedna štatistika je obzvlášť zaujímavá. Ak by sa nazbieral celkový počet minút 10 najvyužívanejších hráčov, v Reale je to 22 463 minút. V Atléticu je to 19 573 minút, v Barcelone 19 106.

Ancelotti si uvedomuje, že tvrdohlavé stavenie na rovnakých hráčov bolo jedným z dôvodov jeho neúspechu v jeho druhej sezóne prvého pôsobenia v hlavnom meste Španielska.

Dnes však pri otázke na rotácie len zdvihne obočie. Uvidíme, akú taktiku využije 62-ročný Ancelotti v najbližších týždňoch…

zdroj: elmundo.es

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x