Domov Novinky Benzemova polovica

Benzemova polovica

Pred rokom v rovnakej fáze sezóny mal Karim Benzema na konte už 24 gólov, momentálne má na konte 13 presných zásahov.

Autor: Marek
0 komentár

Francúz nielenže menej skóruje, ale aj menej často asistuje svojim spoluhráčom. V nasledujúcich mesiacoch chce útočník opäť získať pravidelnosť a chce sa priblížiť k číslam, ktoré ho priviedli k zisku Zlatej lopty.

Týždne plynú a Karim Benzema sa stále snaží vrátiť do formy, ktorú ukázal v minulej sezóne. V súčasnosti má na konte 13 presných zásahov vo všetkých súťažiach a tento výsledok ovplyvnili najmä opakujúce sa zdravotné problémy v prvých mesiacoch súťaže.

13 gólov by možno nebol problém pre žiadneho iného útočníka, ale pripomeňme si, že držiteľ Zlatej lopty ukončil minulú sezónu so 44 gólmi, ku ktorým pridal 15 asistencií.

Benzema bol vlani skutočným lídrom tímu a bol to práve on, kto ho viedol tím na domácom poli aj na európskej scéne. Ako upozorňuje denník AS, pred rokom mal Francúz v rovnakej fáze súťaže na konte už 24 gólov, čo je o 11 viac ako teraz.

Sezónu 2021/22, ktorá bola najlepšou v jeho športovej kariére, ukončil s neuveriteľným priemerom 1,36 gólu na zápas, zatiaľ čo teraz má na konte 0,73 gólu na zápas.

Karim strieľa takmer o polovicu menej gólov ako pred rokom, ale posledných pár týždňov môže vliať nádej do sŕdc madridistov. Koniec koncov, nedávny súboj proti Realu Sociedad bol prvým ligovým zápasom od jeho návratu do hry po majstrovstvách sveta v Katare, v ktorom 35-ročný hráč nedokázal trafiť loptu do siete.

V predchádzajúcich siedmich zápasoch prekonal brankárov súperov sedemkrát, čím si mierne vylepšil svoje štatistiky. Po majstrovstvách sveta strelil dva góly proti Realu Valladolid a do siete sa trafil aj v zápasoch proti Villarrealu, Valencii, Barcelone, Athletic a Atléticu.

Francúz nielenže strieľa o polovicu menej gólov ako pred rokom, ale aj menej často asistuje svojim spoluhráčom. V predchádzajúcej sezóne zaznamenal celkovo 15 asistencií, zatiaľ čo teraz má na konte len jednu, ktorú zaznamenal v prvom zápase proti Almeríi.

To znamená, že jeho priemer klesol z 0,35 na 0,05, navyše zlé čísla nie sú jeho jediným problémom. Často sa prezentuje nie najlepšie a je jedným z najslabších prvkov útočnej formácie.

Benzema v aktuálnej sezóne strieľa na bránu menejkrát na zápas ako pred rokom (v sezóne 2021/22 v priemere 4,92 strely na bránu a teraz 1,92). Navyše sa v predchádzajúcich 18 ligových zápasoch priamo podieľal na 20 góloch Realu Madrid (13 gólov a 7 asistencií) a teraz je jeho bilancia tiež o polovicu nižšia – 9 gólov a 1 asistencia v Primera División.

Karim sa usiluje o čo najlepšie výsledky a vie, že ešte stále má obrovský priestor na zlepšenie.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x