Domov Novinky Benzema si vymenil strany a premárnil svoju prvú penaltu za Real

Benzema si vymenil strany a premárnil svoju prvú penaltu za Real

Autor: Marek
0 komentár
Karim Benzema minul v nedeľu svoj prvý pokutový kop v drese Realu Madrid. Francúz prvýkrát po dlhom čase zmenil stranu a nedal.

Prvá chyba Benzemu nemohla prísť v horšom čase. Králi nevyužili šancu dostať sa do vedenia 1-0 a po chvíli sa hra úplne otočila a hostia boli vo vedení 0-2. Nakoniec to skončilo remízou 2-2.

Francúz nebol až do predchádzajúcej sezóny hlavným exekútorom pokutových kopov. V ére Cristiana do roku 2018 kopal iba tri jedenástky v rokoch 2010 a 2018.

Po odchode Portugalčana bol útočník druhý za Sergiom Ramosom, ale kapitánova štedrosť a absencie mu umožnili zahrať pomerne veľa jedenástok.

Celkovo medzi odchodom Ronalda a odchodom Ramosa Benzema úspešne trafil deväť pokutových kopov. V tejto sezóne pred zápasom proti Elche sebavedomo premenil penalty so Celtou Vigo, Sheriffom, Valenciou a Athletic.

Spolu 16 zásahov zo 16 pokusov. Novinári Movistar+ predstavili nasledujúcu grafiku s výberom strán Francúza v jeho posledných 10 penaltách v Reale Madrid. Ukazuje, že prvá zmena strany okamžite viedla k premárnenej penalte.

Treba dodať, že v tomto období zahrával Benzema dve penalty aj za národný tím. Obe umiestnil doľava, na EURO v zápase s Portugalskom zasiahol presne a v júnovom prípravnom zápase proti Walesu jeho strelu brankár vyrazil.

Ak chcete nájsť poslednú penaltu, ktorú zahral Benzema inde ako doľava, vráťte sa do októbra 2019 a k ligovému zápasu proti Leganés. Vtedy v prvom polčase Ramos využil jedenástku a v druhej polovici dal Francúzovi ďalšiu šancu.

Loptu poslal do z jeho pohľadu pravého dolného rohu, pričom úplne prekvapil brankára. Po tejto strele v ďalších 9 pokusoch za klub mieril vždy doľava až do nedeľňajšieho zápasu proti Elche.

Fernando Morientes, ktorý bol v nedeľu expertom Movistar+ sa vyjadril, že po rozhovore s brankármi sa dá usúdiť, že pri súčasných pravidlách – ktoré hovoria, že brankár už nemôže skákať pred čiarou a v čase súperovej strely musí mať aspoň jednu nohu na čiare – je takmer nemožné chytiť penaltu, pokiaľ je dobre umiestnená smerom k sieti.

Čo sa týka samotného Benzemu, Španiel poukázal na to, že Francúz sa nepochybne cíti lepšie pri zahrávaní doľava, no občas určite musí zmeniť strany, aby nedošlo k situácii, v ktorej sa brankári súperov budú zámerne presúvať tesne pred strelou.

Aby bola štatistika úplná, Francúz zo 17 penált v Reale Madrid trafili 12-krát vľavo a 5-krát vpravo. Pred poslednou sériou 9 penált doľava, ako je vidieť na grafike, si útočník vybral 3-krát ľavú stranu a 4-krát pravú stranu.

zdroj: Movistar+, TransferMarkt

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x