Domov Novinky Benzema, Lupin pre brankárov

Benzema, Lupin pre brankárov

História sa opakuje: Karius, Ulreich, Donnarumma a teraz Mendy.

Autor: Patrik98
1 komentár

Karim Benzema patrí medzi najinteligentnejších útočníkov na svete a opäť to dokázal proti Chelsea. Zlodej v bielom golieri sa v Londýne vrátil k svojim starým spôsobom, okradol brankára Chelsea Edouarda Mendyho a strelil tretí gól Realu Madrid na Stamford Bridge .

Kľúčový gól, ktorý upokojil tím Carla Ancelottiho, no pravdou je, že to nie je po prvý raz, čo sa mu podaril podobný kúsok.

Benzema je ako Lupin, slávny francúzsky zlodej, ktorý má seriál na Netflixe. Okrem Londýna je dobre známy v niekoľkých mestách v Európe: Mníchov, Liverpool a Paríž.

Francúz si vyžiadal tri obete proti tímom z tohto mesta: Bayern, Liverpool a PSG.

S Ulreichom to všetko začalo.

Nemecký brankár Bayernu nemá veľmi dobré spomienky na druhý zápas semifinále Ligy majstrov 2018 na Santiago Bernabéu. Hneď ako sa začal druhý polčas, za stavu 1:1 vyprodukoval chybu pod tlakom madridského útočníka, netrafil loptu a Karim skóroval do prázdnej brány.

Jeho ďalšia obeť na seba nenechala dlho čakať, bolo to vo finále 2018 proti Liverpoolu. Prebiehala 51. minúta zápasu, keď Karius urobil jednu z najznámejších chýb.

Brankár išiel rozohrávať rukou, no bol tam, samozrejme, Karim Benzema . Francúz vložil nohu do jeho rozohrávky a otvoril skóre vo finále.

Po svojich vystúpeniach sa stal najznámejším zlodejom v bielom golieri a najhľadanejším, čo ho prinútilo zostať niekoľko rokov v tieni a čakať na novú príležitosť.

Nie sú dvaja bez troch

O štyri roky neskôr sa vrátil do starých koľají opäť na Santiago Bernabéu. Benzema vyvíjal tlak na Donnarummu pri rozohrávke.

Svojou aktivitou prinútil Taliana k chybnej rozohrávke, ktorá sa dostala k Viniciusovi. Ten na oplátku nahral Benzemovi, ktorý skóroval a vyrovnal skóre duelu na 1:1. Tento gól bol kľúčový pri remontade proti PSG.

História sa opakovala. Benzemovi trvalo len pár minút v Lige majstrov, kým opäť zaútočil. Tentokrát sa jeho obeťou stal brankár Chelsea Edouard Mendy .

Útočník Madridu zareagoval, ako vždy, a prinútil senegalského reprezentanta k chybnej rozohrávke Rüdigerovi a zlodej bol na mieste pripravený, aby ich okradol a hneď po začiatku druhého polčasu zvýšil na konečných 3:1 .

Karim Benzema je jeden z najlepších útočníkov na svete a z nejakého dôvodu je kandidátom na Zlatú loptu . Vždy je tam, kde má byť, je inteligentný, vkráda sa tam, kde nikto nevidí priestor a pracuje bez lopty ako nikto iný.

Dokazujú to tieto štyri góly ako výsledok jeho tlaku na brankárov.

Zdroj: okdiario.com