Domov Novinky Benzema je vinný v kauze Valbuena!

Benzema je vinný v kauze Valbuena!

Autor: Marek
11 komentárov

Dnes vo Versailles vyhlásili rozsudok vo vysoko sledovanom prípade z roku 2015. Karim Benzema bol odsúdený na podmienečný rok väzenia a pokutu 75-tisíc eur.

Pred mesiacom prebehol trojdňový proces s Mathieuom Valbueniem. Karim Benzema, ktorého vo Versailles zastupovali jeho právnici, na procese nebol prítomný.

Prokurátor žiadal pre hráča Realu Madrid podmienečný trest odňatia slobody na 10 mesiacov a pokutu 75 000 eur. Vo Francúzsku by takýto rozsudok nadobudol účinnosť, ak bude obvinený znovu odsúdený, takže podľa prokuratúry by sa madridský útočník nedostal do väzenia.

Verdikt dnes oznámili vo Versailles, vypočuli si ho hráčovi právnici. Predseda senátu uviedol, že Benzema klamal vyšetrovateľom o svojom stretnutí s Mustafom Zouaouim.

Futbalista si nebol vedomý všetkých podrobností pokusu o vydieranie, ale zúčastnil sa na ňom a snažil sa dosiahnuť cieľ pomocou podvodu, pričom ho spoluúčastníci povzbudzovali.

33-ročného muža uznali vinným zo spoluúčasti na pokuse o vydieranie Mathieua Valbuenieho. Podľa sudcu to útočník nerobil pre peniaze, ale aby pomohol kamarátovi z detstva.

Nakoniec bol Karim Benzema odsúdený na podmienečný rok väzenia a pokutu 75 000 eur. Maximálny trest, ktorý mohol francúzsky útočník dostať, bolo päť rokov väzenia a pokuta 90 000 eur. Právnici 33-ročného hráča už oznámili, že sa proti rozhodnutiu súdu prvého stupňa odvolajú.

Noël Le Graët už skôr oznámil, že výsledok procesu nebude mať vplyv na možnosť vymenovať Benzemu do francúzskeho národného tímu v najbližších mesiacoch.

Útočník sa môže proti rozhodnutiu odvolať a nateraz nebude vyradený z kádra, ako tomu bolo takmer šesť rokov v súvislosti s týmto prípadom.

zdroj: Twitter

Subscribe
Notify of
11 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

11
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x