Domov Klub Benzema chce skórovať po 41 dňoch

Benzema chce skórovať po 41 dňoch

Autor: Administrátor

Benzema je päť zápasov bez gólu. Jeho posledný presný zásah bol proti Valencii 15. decembra. Vo Valladolide zaznamenal tri góly v troch zápasoch.
V roku 2020 už Karim musí začať skórovať. Je to hlavný zdroj strelených gólov Realu Madrid, momentálne prvýkrát prežíva menšiu streleckú krízu v tejto sezóne.
Benzema naposledy skóroval 15. decembra vo Valencii, kde Real Madrid remízoval 1-1. Gól padol v 95. minúte a zachránil tak Real Madrid od prehry. Aj keď sa nezúčastnil zápasov Španielskeho superpohára kvôli zraneniu, stále mal dostatok príležitostí na skórovanie.
Od zápasu s Valenciou odohral celkom 364 minút v piatich zápasoch: 90′ proti Barcelone, 90′ proti Bilbau, 81′ proti Getafe, 28′ proti Seville a 75′ proti Salamance. Počas týchto piatich zápasov mal 14 pokusov streleckých pokusov (z toho 8 smerovalo na bránu). V priemere každý zápas vystrelil 2,8 – krát. To je dosť výrazne pod svoj priemer, ktorý v sezóne mal – 3,33 streleckých pokusov na zápas.
Po „tichých“ 75 minútach proti Unionistas v polovici týždňa sa Francúz bude snažiť prerušiť gólové sucho. Proti Valladolidu opäť povedie útok Realu Madrid a po jeho boku bude pravdepodobne hrať Rodrygo.
Benzema zrejme bude stavať na tom, že v posledných troch návštevách Estadia José Zorillu strelil tri góly. V poslednom zápase na štadióne Zorillu v marci 2019 skóroval dvakrát pri víťazstve 1-4. Tento zápas bol posledným pre Santiaga Solariho na lavičke Realu Madrid.
zdroj: as.com