Domov Novinky Benzema a Ramos o Messim a sobotňajšom El Clásicu

Benzema a Ramos o Messim a sobotňajšom El Clásicu

Autor: Jana Comová
4861 videní

Karim Benzema poskytol rozhovor pre La Ligu pred sobotňajším rozhodujúcim El Clásicom. Rovnako aj kapitán Realu Madrid povedal pár slov k tejto téme vo svojom dokumente. Vyjadril sa, že keby Messi nehral za Barcelonu, Los Blancos by mali na konte viac titulov.

Francúzsky útočník opísal El Clásico v podaní Realu Madrid a Barcelony ako „najlepšiu hru na svete“ a dodal, že k tomuto zápasu pristúpia ako k „finále“. Tento zápas podľa jeho slov závisí najmä od Messiho.

Sobotňajšie El Clásico

„Pre mňa je Clásico najlepším zápasom na svete. A nielen pre mňa, ale aj pre všetkých, pretože sa týka dvoch tímov, ktoré majú bohatú históriu. Vždy tu ide o dôležitý zápas,“ uviedol Francúz v rozhovore. Bitka troch gigantov na vrchole tabuľky La Ligy bude až do konca sezóny divoká.

Práve sobotňajší zápas by sa mohol ukázať ako kľúčový pri určení víťaza v tejto sezóne, nakoľko v poradí druhá Barcelona (65 bodov) zaostáva o jeden bod za vedúcim Atléticom Madrid – a zároveň je len o dva body pred Realom – pričom všetky tri tímy odohrali 29 zápasov.

„Ako vždy; bude to bude ťažký zápas proti tímu, ktorý rád drží loptu, no my sme tiež radi pri lopte. Bude sa hrať v strede a podobne ako v prvom zápase v tejto sezóne, prídeme na ihrisko vyhrať, pretože pre nás je to (ako) finále,“ dodal Benzema.

Benzema o Messiho dôležitosti v Barcelone

Benzema verí, že sa bude Barcelona usilovať o udržanie lopty a práve od argentínskeho kapitána bude závisieť to, ktorý tím zvíťazí. „Vždy držia loptu, majú dobrého brankára a Messiho – hráča, ktorý pre Barcelonu robí všetko. Musíme byť opatrní, pretože je veľmi nebezpečný.“

Tridsaťtriročný útočník je na najlepšej ceste za tým, aby mal najvyššie gólové skóre v kariére. A hoci by rád strelil gól v El Clásicu, zdôraznil, že najdôležitejšou vecou je pre neho pomôcť tímu vyhrať zápas v čase, keď sa snažia o ligový titul.

„Neviem, či je toto moja najlepšia sezóna. Každý rok začínam od nuly a chcem byť lepší, než v tej predchádzajúcej. Čo sa týka skórovania, ťahám šnúru a keď môžem naďalej pracovať na tom, aby som môjmu tímu pomohol získavať body, spravím to. Dôležité je vyhrať.“

Benzema dodal: „Na ihrisku sa cítim slobodný. Robím si čo chcem, pomáham tímu od začiatku až do konca zápasu. Zostáva ešte veľa zápasov a o tejto lige sa rozhodne na konci. Je to veľmi ťažké, ale musíme ku každému zápasu pristupovať ako k finále.“

Ramosove slová o Messim

Sergio Ramos nepochybuje o tom, že by sa Realu Madrid darilo viac, keby Lionel Messi nebol v Barcelone. Kapitán Realu Madrid vyhral s klubom štyri trofeje Ligy majstrov, ale jeho päť titulov v La Lige predstavuje len polovicu z tých, ktoré získal Messi s Kataláncami.

„Počas týchto rokov sme sa proti Messimu trápili,“ uviedol Ramos vo svojej dokumentárnej sérii The Legend of Sergio Ramos. „Možno, keby ho Barcelona nemala, vyhrali by sme viac titulov. Boli časy, keď sme čelili najlepšiemu tímu Barcelony v histórii. Mali sme skvelého trénera ako bol Mourinho, ale aj tak bolo pre nás ťažké ich poraziť. Veľa sme toho (vtedy) nevyhrali a bolo tu veľké napätie, ktoré sme spôsobovali buď my, alebo oni.“

zdroj: as.com / marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x