Domov Novinky Bayern Mníchov 85-83 Real Madrid Baloncesto

Bayern Mníchov 85-83 Real Madrid Baloncesto

Real Madrid bol porazený v posledných sekundách zápasu, kedy nemecký celok ťažil z doskokov a prialo mu aj športové šťastie. S ôsmimi víťazstvami a dvoma prehrami patrí Realu v skupine TOP16 Euroligy druhé miesto.

Real začal v zápase veľmi dobre a už v piatej minúte si naši hráči dokázali vybudovať 7-bodový náskok (5-12). Domáci po timeoute však zvýšili tempo a predviedli šnúru 10-2 a prvú štvrtinu dokázali vyhrať o bod (20-19). Laso v druhej štvrtine prerotoval zostavu a hra radikálne zmenila dynamiku. Real dohnal odstup, ktorý sa domácim podarilo navyšovať a neskôr pokračoval v úspešnom útočnom ťažení. Do polčasu sa nakoniec išlo za stavu 34-42.

Zápas aj po prestávke ostával veľmi vyrovnaný a skóre skákalo ako na hojdačke. Domáci už v 25. minúte opäť viedli (51-49), no do konca tejto časti hry sa Realu opäť podarilo misky váh nakloniť na svoju stranu (55-60). Bayern však bojoval až do samého konca a rozhodnosť, ktorú jeho hráči ukázali v obrane, sa ukázala byť kľúčová. Dve minúty pred koncom mali Nemci 5-bodový náskok, ktorý Real ešte dokázal dobehnúť (79-79), no následný štvorbodový odskok už bol nad naše sily. Real Madrid tak prehral svoj druhý zápas v sezóne. Našim najlepším strelcom v zápase bol Sergio Rodríguez s 18 bodmi.

Strelci:

BAYERN MNÍCHOV 85 (20+14+22+29): Delaney (20), Djedovic (21), Benzing (14), Savovic (2), Bryant (4); Taylor (9), Troutman (0), Hamann (2), Schaffartzik (0), Thompson (7), Zipser (0), Idbihi (6), Savovic (0).

REAL MADRID 83 (19+23+18+23): Llull (9), Rudy (12), Darden (7), Mirotic (11), Bourousis (13); Reyes (9), Martín (-), Slaughter (2), Sergio Rodríguez (18), Mejri (2), Díez (0), Barreiro (-).