Domov Novinky Basketbalisti zlatý hetrik nedosiahli – vo finále Endesa ligy podľahli Valencii

Basketbalisti zlatý hetrik nedosiahli – vo finále Endesa ligy podľahli Valencii

Real síce sériu začal výhrou, no na rozbehnutú Valenciu nakoniec nestačil a podľahol jej 1-3.

V prvom zápase si fanúšikovia mohli vychutnávať skvelý basketbal od začiatku až do samého konca, pričom sa rozhodovalo až v záverečnej desaťminútovke. V 33. minúte viedli ešte hostia o jeden bod (69-70), no skvelá taktika Pabla Lasa zafungovala na výbornú a Los Blancos nakoniec vyhrali 87-81. Llull si pripísal 20 bodov, Rudy 19, no skvelí boli aj Taylor a Reyes.

Druhý zápas sa tak isto hral v Madride, no triumf z prvého merania síl už naši hráči nedokázali zopakovať. Opäť sa rozhodovalo v poslednej štvrtine, no v tejto bola lepšia Valencia. Hráči Realu robili chyby najmä pri doskokoch a to sa im za stavu 79-79 stalo aj osudným. Valencia nakoniec vyhrala 79-86 a splnila svoj cieľ – vyhrať aspoň jeden zápas v Madride. Najlepším strelcom v bielom bol opäť Sergio Llull.

Séria sa tak sťahovala do Valencie. Prvú štvrtinu Real ešte dokázal vyhrať, no už do polčasu strhli vedenie na svoju stranu domáci (36-35) a v druhom polčase mali zápas už jasne vo svojich rukách. Najlepším hráčom Realu bol Gustavo Ayón, ktorý zaznamenal 15 bodov a sedem doskokov. Valencia sa ujala vedenia v sérii 2-1 a hráči Realu vedeli, že v nasledujúcom zápase, ktorý sa taktiež hral na La Fonteta, musia vyhrať.

To sa im ale nepodarilo – zastaviť rozbehnutú Valenciu by v tomto momente bol nadľudský výkon. Najmä druhá štvrtina ukázala neuveriteľnú silu domácich, keď vyhrali 29-11. V druhom polčase boli naši o niečo lepším celkom, no ani to nestačilo na výhru. Séria sa tak skončila po štyroch zápasoch a treba povedať, že zvíťazilo lepšie mužstvo. Naši basketbalisti tak tretie po sebe idúce finále v šiestej po sebe idúcej finálovej účasti nevyhrali (vo finále nechýbali od roku 2012) a v tejto sezóne ku Copa del Rey nepridajú už žiadnu ďalšiu trofej.