Domov Novinky Basketbalisti už vyhrali aj v Eurolige – zdolali Červenú hviezdu

Basketbalisti už vyhrali aj v Eurolige – zdolali Červenú hviezdu

Úradujúci majstri Európy sa pomaly ale isto dostávajú späť do formy a po nevydarenom začiatku sezóny vyhrali ďalší zápas. Naši hráči boli na koni v zápase od samého začiatku, pričom najlepším výkonom sa zaskveli Carroll (19 bodov) a Ayón (16 bodov, 29 PIR).

Posledný kôš na domácej palubovke v minulej sezóne Euroligy strelil Sergio Rodríguez vo finále proti Olympiakosu, prvý kôš novej edície prišiel z ruky Llulla. S 8 bodmi za menej ako osem minút dal náš hráč Srbom jasne najavo, že do Belehradu nebudú cestovať v dobrej nálade. Real otvoril zápas šnúrou 13-0 a akokoľvek sa náš súper snažil, v prvej štvrtine dokázal dať iba šesť bodov (22-6). V druhej štvrtine naši pokračovali v skvelom basketbale, čo dokazovala aj skvelá spolupráca Rodríguez-Ayón zakončená allley-oopom a Carrollova presná muška spoza perimetra. Po dvadsiatich minútach to bolo už o 36 bodov! (56-20)

V druhom polčase sa Červená hviezda pokúšala dohnať svojho súpera, no náš náskok sa iba navyšoval a vyšplhal sa až na neuveriteľných 46 bodov (76-30). Hostia síce v tejto štvrtine dali viac bodov, ako za celý prvý polčas, no ani to nič nezmenilo na fakte, že na jej konci prehrávali o 41 bodov (82-41). Ako už býva zvykom, keď je Real rozbehnutý, nepoľavuje ani v poslednej štvrtine. Nocioni sa predviedol monster-blokom a Thompkins a Carroll navyšovali svoje osobné štatistiky. Pablo Laso však obrovský náskok využil a dal príležitosť aj hráčovi z akadémie – Dinovi Radoncicovi, ktorý po svojom nedeľnom debute v tomto zápase zaznamenal aj svoj prvý bod. Zápas nakoniec skončil v pomere 98-71.

REAL MADRID 98 (22+34+26+16): Llull (11), Maciulis (2), Rudy (8), Reyes (7), Ayón (16); Nocioni (5), Carroll (19), Sergio Rodríguez (3), Doncic (3), Thompkins (12), Hernangómez (11), Radoncic (1).

RED STAR 71 (6+14+21+30): Thompson (4), Mekel (-), Nastic (2), Guduric (9), Zirbes (15); Rebic (2), Lazic (5), Tejic (-), Simanic (10), Simonovic (12), Schortsanitis (3), Jovic (9).