Domov Novinky Basketbalisti ukončili rok víťazstvom v TOP16 Euroligy

Basketbalisti ukončili rok víťazstvom v TOP16 Euroligy

Real Madrid v prvom zápase TOP16 Euroligy nezaváhal a dokázal sa spamätať aj z defiticu 14 bodov. Po sklamaní z prvej polovice zápasu Los Blancos zabojovali a najmä vďaka Sergiovi Rodríguezovi (22 bodov a 28 PIR) dovolili fanúšikom osláviť víťazstvo.

Slabá obrana a nepresný útok – tak by sa dala definovať hra Realu Madrid v úvode zápasu. Súperi to nanešťastie využili a čoskoro sa dostali do vedenia o sedem bodov. Na dorovnanie na konci prvej desaťminútovky nestačila ani Carrollova trojka, či šesť bodov Felipe Reyesa (13-19). Trojková úspešnosť Realu v zápase bola katastrofálna (1/15) a aj to viedlo k náskoku o 14 bodov (20-34). Naši sa do konca polčasu ešte mierne spamätali, no rozdiel v skóre bol v prestávke aj tak dvojciferný (30-40).

Po polčase však Real Madrid opäť našiel streleckú chuť a vysoká intenzita zabezpečila návrat do zápasu. Na konci štvrtiny bol rozdiel v skóre už len trojbodový (57-60) a obrat dokonal Andrés Nocioni, ktorý v podobných momentoch tímu vždy pomôže (63-62). Odvtedy sa Realu začalo mimoriadne dariť, no Bamberg sa nevzdával (70-70, 37. min). Dvadsať sekúnd do konca sme vyhrávali o tri body a mali výhodu trestných hodov. Náskok si Baloncesto už udržalo a radovalo sa z víťazstva 82-79. Svoj „druhý debut“ v tíme si odkrútil navrátilec K.C. Rivers, ktorý zaznamenal aj 4 body.

REAL MADRID 82 (13+17+27+25): Sergio Rodríguez (22), Taylor (5), Maciulis (4), Thompkins (2), Ayón (10); Rivers (4), Ndour (0), Nocioni (9), Hernangómez (-), Doncic (2), Carroll (13), Reyes (11).

BROSE BASKETS 79 (19+21+20+19): Zisis (13), Wanamaker (14), Miller (6), Melli (2), Radosevic (12); Nikolic (0), Theis (6), Strelnieks (16), Idbihi (2), Heckmann (8).