Domov Novinky Basketbalisti sa kvalifikovali do TOP16

Basketbalisti sa kvalifikovali do TOP16

Najväčšie prekvapenie skupinovej fázy sa nekoná, obhajca Euroligy z Madridu zvládol aj posledný zápas a vybojoval si tak postup do TOP16. V Palaciu našich proti Štrasburgu hnali najmä skvelí fanúšikovia a nebol tak pre nich problém zvíťaziť ani v treťom zápase po sebe, v ktorom mali „nôž na krku“.

Nervozita sa ale na začiatku stretnutia dala krájať. Akékoľvek pochybnosti boli však pochované tri minúty po úvodnom hvizde, pričom presne taký čas Real potreboval, aby sa dostal do svojho rytmu. Trojka na konci desaťminútovky z rúk Thompkinsa znamenala, že Real viedol už 29-15. V 13. minúte Carroll zvyšoval už na 40-18 a Real Madrid sa zdal byť nezastaviteľný. Náskok si Real dokázal udržať až do polovice druhej štvrtiny, no potom francúzsky tím zaznamenal šnúru 2-9 (46-31). Tento náskok si ale naši už udržali až do konca polčasu (52-37).

Real Madrid si bol vedomý, čo bolo v stávke a Lasovi muži svojmu súperovi nedali najmenšiu šancu na návrat do hry. Opäť preukazovali to, na čo sme v minulom roku boli u nich zvyknutí – koncentráciu v obrane a silu v útoku. Dvojica El Chacho-Reyes nakoniec zakončila štvrtinu, po ktorej Los Blancos vyhrávali už 75-50. Ani v poslednej štvrtine naši nepoľavovali a Štrasburg jednoducho nemal šancu. Ayón rozdával jednu asistenciu za druhou a Taylor pridal nádherný smeč. V záverečných minútach sa do zápasu zapojili aj hráči akadémie Doncic a Hernangómez. V zápase dvojciferné hodnotenie PIR dosiahlo až deväť hráčov a dvojciferný počet bodov až šesť. Real stanovil aj nový euroligový rekord za 36 asistencií v jednom zápase (97-65).

Real Madrid nakoniec v skupine skončí na druhom, alebo štvrtom mieste, v závislosti od výsledku medzi Červenou Hviezdou Belehrad a Bayernom Mníchov. Skupina F je pre nás už istá, pričom našimi oponentmi budú: Olympiacos, Brose Baskets, Zalgiris Kaunas a Lokomotiv alebo Barcelona, CSKA Moscow alebo Unicaja a Anadolu Efes alebo Laboral Kutxa.

REAL MADRID 97 (29+23+23+22): Sergio Rodríguez (14), Llull (8), Maciulis (10), Reyes (12), Ayón (4); Doncic (3), Carroll (10), Thompkins (12), Hernangómez (4), Ndour (4), Taylor (16).
STRASBOURG 65 (15+22+13+15): Beaubois (17), Collins (3), Howard (7), Weems (3), Fofana (4); Lacombe (0), Leloup (5), Campbell (9), Duport (7), Golubovic (10).