Domov Novinky Baloncestu nevyšiel vstup ani do Euroligy

Baloncestu nevyšiel vstup ani do Euroligy

Obhajcovia titulu v prvom zápase skupinovej fázy Euroligy, ktorý odohrali na palubovke v Rusku, nestačili na Khimki a prehrali v pomere 84-70. Rusi dominovali najmä pod košom a to od úvodných minút až do posledného hvizdu (na doskoky 40-30).

Zápas začal trojkovou prestrelkou (9-6) a už od tohoto momentu začal domáci celok svoj náskok navyšovať. Desaťminútovku síce presnou strelou zakončil Rudy Fernández, no naši aj tak prehrávali 21-14. Real si bol vedomý, že nastupuje proti súperovi, ktorý je pod košom extrémne silný, no až takú prevahu asi nečakali. Ešte pred polčasom mali domáci na konte 24 doskokov (z toho 10 útočných), pričom Real iba 16 a 11-bodovú výhodu (43-32).

Na začiatku tretej štvrtiny hráči Pabla Lasa začali veľmi dobre (0-7), no trojka Moniu opäť Real Madrid zabrzdila. Litovský hráč Jonas Maciulis nastrieľal v tejto štvrtine 10 bodov, no aj napriek tomu Los Blancos stále prehrávali dvojciferným rozdielom. Zápas išiel do záverečnej časti so skóre 61-49. V poslednej štvrtine Llull zaznamenal 9 bodov, ale akonáhle sa zdalo, že Rusi začali pociťovať tlak po návrate do Euroligy po dvojročnej prestávke, trojica Todorovic, Shved a Rice potlačili akúkoľvek možnosť návratu súpera do zápasu a náskok svojho tímu ubránili (84-70).

KHIMKI 84 (21+22+18+23): Rice (12), Augustine (10), Vyaltsev (6), Monia (10), Honeycutt (3); Shved (13), Dragic (0), Koponen (7), Todorovic (15), Davis (8).

REAL MADRID 70 (14+18+17+21): Llull (20), Maciulis (10), Rudy Fernández (7), Reyes (2), Ayón (7); Nocioni (0), Carroll (5), Sergio Rodríguez (6), Doncic (2), Thompkins (4), Hernangómez (7).