Domov Novinky Baloncesto v repríze vlaňajšieho finále Euroligy víťazne

Baloncesto v repríze vlaňajšieho finále Euroligy víťazne

Real Madrid dosiahol na dôležité víťazstvo v TOP16 Euroligy proti Olympiacosu a svoju bilanciu si tak naši v ťažkej skupine F zlepšili na 3-2. V repríze vlaňajšieho finále síce Realu chýbal Rudy, Maciulis a Ndour, no aj napriek tomu hráči ukázali jeden z najlepších defenzívnych výkonov sezóny. Najlepšími hráčmi Realu boli Llull (18 bodov a 7 asistencií), Ayón (11 bodov a 10 doskokov), Sergio Rodríguez a Felipe Reyes (11 bodov).

Už v prvých minútach sa iniciatívu v zápase snažili prebrať domáci hráči (8-3), no hostia ešte do konca prvej desaťminútovky stihli vedenie strhnúť na svoju stranu (17-19). Gréci Realu takmer vôbec neumožňovali strieľať z výhodných pozícii a to sa odrazilo aj v streleckej úspešnosti menšej ako 30%. Hra bola veľmi utiahnutá a oba celky hrali defenzívne. Prvú úspešnú trojku Realu v zápase zaznamenal až v druhej štvrtine Carroll. Los Blancos sa naštartovali až v posledných minútach prvého polčasu, keď Reyes zaznamenal päť po sebe idúcich bodov. Od tohoto momentu až do konca zápasu začala dominancia Realu Madrid, pričom v polčasovej prestávke svietilo na ukazovateli skóre 41-35.

Po prestávke síce začali lepšie hostia a v 22. minúte bolo 43-40, no v ďalších piatich minútach nedali ani bod, pričom Real ich dal 13. V 27. minúte tak Real vyhrával už takmer o 20 bodov (61-43). Tréner, ale aj hráči si boli vedomí, že Olympiakos nie je tím, proti ktorému si môžu dovoliť vydýchnuť a to naznačili aj prvé tri minúty poslednej desaťminútovky v pomere 1-9 (63-52). Llull však navrátil kľud do tímu Realu niekoľkými trojkami a v 36. minúte Real už opäť vyhrával o 16 bodov (71-55). Olympiacos nakoniec prehral proti Realu Madrid v pomere 84-72. V tomto zápase sa Felipe Reyes stal 10. najlepším strelcom v histórii Euroligy, keď na svojom konte má už celkovo 2 334 bodov.

REAL MADRID 84 (17+24+22+21): Sergio Rodríguez (11), Llull (18), Rivers (6), Reyes (11), Ayón (11); Carroll (9), Nocioni (10), Hernangómez (4), Doncic (0), Thompkins (2), Taylor (2).
OLYMPIACOS 72 (19+16+13+24): Spanoulis (1), Mantzaris (7), Strawberry (3), Printezis (5), Milutinov (6); Papapetrou (12), Johnson-Odom (1), Hunter (14), Tsairelis (-), Hackett (14), Athinaiou (0), Lojeski (9).