Domov Novinky Baloncesto dosiahlo v decembri šesť výhier v šiestich zápasoch

Baloncesto dosiahlo v decembri šesť výhier v šiestich zápasoch

Real Madrid po dôležitej výhre v Eurolige zvíťazil aj v zápase Endesa Ligy. V zápase proti MoraBanc Andorra hráči ukázali ich útočnú silu, pričom najlepším strelcom bol Sergio Rodríguez (20). Najlepšie hodnotenie v zápase dosiahol Ayón (24).

Hneď od prvého rozskoku nastavili hráči Realu Madrid extrémne vysoké tempo. V piatej minúte mali minimálne bod na konte už všetci naši hráči štartujúci v základnej päťke (8-15) a v ôsmej minúte hostia už vyhrávali o deväť bodov (15-24). Do prvej prestávky však skóre ešte dokázali domáci upraviť a v druhej štvrtine sa začínalo za stavu 24-29. Na jej začiatku ale Real postrádal jasnú myšlienku v útoku a tak hrali viac v obrane. Hra bola vyrovnaná počas celej časti, o čom svedčí aj to, že rozdiel v skóre sa za celú desaťminútovku vôbec nezmenil (46-51).

Tím Pabla Lasa ale po prestávke začal plniť súperov kôš jednou loptou za druhou a skóre na výsledkovej tabuli narastalo. Aj úspešná streľba spoza perimetra (50%) pomohla k tomu, že Real túto štvrtinu vyhral v pomere 27-15 (61-78). V poslednej štvrtine El Chacho čoskoro navýšil náskok na viac ako dvadsať bodov a bolo v podstate rozhodnuté. Deväťdesiat bodov naši prekročili už v 35. minúte (67-91), pričom až sedem hráčov malo na konte dvojciferný počet bodov. Na konci stretnutia dostal priestor aj mladík Radoncic. Trojciferné skóre sa ale hráčom Realu nakoniec nepodarilo prelomiť a k tomu, aby sa im to podarilo už po štvrtýkrát v sezóne, im chýbal iba bod (80-99).

VIDEO ZO ZÁPASU TU

MORABANC ANDORRA 80 (24+22+15+19): Sada (7), Navarro (12), Gomes (5), Bogdanovic (8), Shermadini (16); Schreiner (3), Bria (2), Pino (2), Clark (3),  Jones (8), Stojanovski (14), Niang (-).
REAL MADRID 99 (29+22+27+21): Sergio Rodríguez (20), Llull (6), Maciulis (6), Reyes (11), Ayón (12); Carroll (12), Hernangómez (9), Doncic (3), Taylor (10), Ndour (0), Thompkins (10), Radoncic (0).

zdroj:realmadrid.com