Domov Novinky Asensiova zaujímavá štatistika, Courtoisov zápasový míľnik a Viníciusova cena

Asensiova zaujímavá štatistika, Courtoisov zápasový míľnik a Viníciusova cena

Autor: Jana Comová

Asensiovi stačilo len 27 minút strávených na ihrisku na to, aby strelil rovnaký počet gólov ako za predošlých 1889 minút. Curtois prekonal métu 200 zápasov v La Lige a Vinícius je podľa prieskumov centra CIES najhodnotnejším hráčom Realu Madrid.

Asensio zažiaril počas 27 minút

Real Madrid je v tejto sezóne zvyknutý prežívať tesné zápasy, avšak posledné dve stretnutia priniesli miernu úľavu vďaka víťazstvu s dvojgólovým rozdielom. V týchto dvoch zápasoch zažiaril Marco Asensio, ktorý nastúpil z lavičky náhradníkov.

Dvadsaťpäťročný Španiel odohral v posledných dvoch zápasoch spolu 27 minút, ale v porovnaní s jeho predchádzajúcimi 1889 odohranými minútami bol tento krátky čas doslova zlatým. Asensio strelil počas týchto 27 minút dva góly, čo je toľko, koľko predtým vyprodukoval za celú sezónu.

Los Blancos prežívali v tomto období takmer výlučne z gólov Karima Benzemu. Casemiro je so šiestimi gólmi v poradí druhým strelcom klubu. Asensiove dva góly mu umožnili posunúť sa na celkový počet štyroch gólov, čo je stále sklamaním, no minimálne ide o krok správnym smerom.

Keď odišiel Cristiano Ronaldo, od Asensia sa čakalo veľa. V ideálnom svete by Španiel urobil to, čo Florentino Peréz očakával, a tak by sa v španielskom hlavnom meste nenachádzal Eden Hazard.

Je však potrebné poznamenať, že jeho ďalší vývoj obmedzilo vážne zranenie kolena. Teraz trpí tým, že je súčasťou nesúrodého útočného systému v tíme Zinedina Zidana, ktorý vyzerá, že by sa v neprítomnosti Benzemu výrazne zakolísal.

V 32 zápasoch tejto sezóny si Asensio pripísal dva góly a pridal dve asistencie, čo nepredstavuje čísla, ktoré by sa očakávali od mladého kreatívneho talentu na jeho poste. Aj napriek tomu dal jeho 27-minútový výkon za posledné dva týždne nádej jeho priaznivcom, ktorí dúfajú, že opäť uvidia to najlepšie z jeho talentu.

Courtois dosiahol cez víkend ďalší míľnik

Brankár Realu Madrid v tejto sezóne oplýva pôsobivou formou, pričom urobí najmenej jeden kľúčový zásah za zápas. Napríklad v zápase proti Celte Vigo zrušil Iagovi Aspasovi obrovskú príležitosť, ktorá mohla vyrovnať skóre.

Zápas s Celtou Vigo bol pre Curtoisa 200. v poradí La Lige. V rokoch 2011 – 2014 odohral 111 z týchto zápasov za Atlético Madrid, kde si udržal 56 čistých kont. Ostatných 89 zápasov prišlo v drese Los Blancos a do dnešného dňa si udržal 37 čistých kont.

Vynímajúc štatistiky, sa okrem iného stal od prevzatia žezla po Keylorovi Navasovi dôležitým hráčom Realu Madrid. Belgičan je (až na prehru v Copa del Rey s Alcoyanom) nedotknuteľným členom Zidanovej jedenástky a v tejto sezóne nedal Andriyovi Luninovi v „áčku“ žiadnu šancu.

Okrem klubovej úrovne sa Courtoisovi darí aj na tej medzinárodnej. Čoskoro bude patriť k viacerým hráčom Realu Madrid, ktorých čakajú reprezentačné povinnosti. Za Belgicko nastúpil 81-krát a udržal si pôsobivých 43 čistých kont.

Podľa CIES je Vinícius najhodnotnejším hráčom Realu Madrid

Cena Viníciusa Júniora sa podľa centra CIES Football Observatory (International Centre for Sports Studies – Medzinárodné centrum pre športové štúdie) pohybuje od 70 – 90 miliónov eur, a tak je momentálne najcennejším hráčom Realu Madrid. Podľa tejto správy je brazílsky útočník najväčšou devízou Bieleho baletu.

Štúdie vedené centrom CIES určili, že jeho hodnota predstavuje 9,8% z celej madridskej zostavy. Vyšlo tak z vypočítania jeho ceny. Bývalý krídelník Flamenga sa podľa týchto výpočtov v danej štúdii umiestnil na pätnástom mieste.

Pre zaujímavosť, útočník Manchestru United, Marcus Rashford, je v tomto rebríčku na prvom mieste. Najhodnotnejším hráčom La Ligy je João Félix, ktorý obsadil pri výpočtoch celkovo tretie miesto.

Zdroj: marca.com / as.com