Domov Prestupové leto 2022 Asensio a Ceballos sú na predaj

Asensio a Ceballos sú na predaj

Obaja Španieli neprijali ponuky kráľovského veľkoklubu. Je preto väčšia pravdepodobnosť, že z klubu odídu už toto leto.

Autor: Marek
2 komentáre

Majstri Európy odložili svoju 14. trofej Ligy majstrov do pohárovej vitríny a v lete pracujú tak tvrdo, akoby nič nevyhrali.

Los Blancos si chcú udržať vedúce postavenie v Európe a chcú vybudovať iný tím ako ten, ktorý vyhral túto sezónu tri tituly.

Analýza športového manažmentu zloženého z Florentina Péreza, José Ángela Sáncheza a jeho poradcov hovorí, že tím je už tri roky v „prechodnom“ období a toto obdobie by sa malo skončiť o dva roky.

Rüdiger a Tchouaméni sú prvými cieľmi zmeny, ktorá zahŕňa takmer poltucet odchodov. Marcelo, Isco a Bale odišli a teraz sa klub chystá predať dvoch cenných hráčov – Asensia a Ceballosa, ktorým budúci rok končia zmluvy.

Klub im ponúkol predĺženie zmluvy bez zlepšenia finančných podmienok, s čím nesúhlasili. Takto im chceli králi naznačiť, že ich pozície sú dobre obsadené.

Obaja analyzujú ponuky na prestup, keďže Real Madrid im dal jasne najavo, že ich nechce nechať odísť o trinásť mesiacov zadarmo.

Asensio má hodnotu 50 miliónov eur

Marco Asensio je najatraktívnejším hráčom Los Blancos na trhu. Real Madrid zaplatil Mallorce iba 4,5 milióna, keď bol mladík ešte len začínajúcim hráčom.

Dnes je cena za Marca 50 miliónov eur. Marco nedávno uzavrel spoluprácu s Jorge Mendesom, čím mohol naznačiť, že sa v lete budú diať veci na prestupovom trhu. Superagent rokuje s Manchestrom United o jeho predaji.

Situácia pre Daniho Ceballosa je iná. Rok sa pokúšal prestúpiť do Betisu, no zranenie na olympiáde mu v tom zabránilo. Stredopoliar ukázal profesionalitu a Ancelotti s ním do konca sezóny počítal.

Teraz je jeho prvou voľbou opäť tím zo Sevilly. Madridský klub požaduje vrátenie 16,5 milióna, ktoré za stredopoliara zaplatil pred piatimi rokmi. Vedenie Betisu tvrdí, že túto sumu nedokáže zaplatiť.

Jović, Mariano a Vallejo

Jović, Mariano a Vallejo sú ďalší hráči, ktorých Real Madrid ponúkol na predaj. Srb má ponuky z Nemecka a dvoch španielskych klubov Getafe a Rayo Vallecano. Problémom je zaplatiť jeho mzdu, ktorá je asi päť miliónov eur. Útočník chce odísť či už formou hosťovania alebo trvalého prestupu.

To isté platí pre Mariana, tretieho útočníka, ktorý tiež nemal šancu vzhľadom na skvelé výkony Benzemu a výbuch Rodrygovho talentu. Ostreľovač sa musí rozhodnúť, či chce dokončiť posledný rok kontraktu v Reale Madrid a o trinásť mesiacov odísť zadarmo, alebo opustí Valdebebas a prestúpi do iného klubu, čo posledné dva roky odmietal.

Vallejo zvažuje viacero možností odchodu z Realu Madrid. Príchod Rüdigera je jasným signálom na to, aby klub opustil a nasmeroval svoju kariéru inde.

zdroj: eldebate.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x