Domov Novinky Asensio a Ceballos majú anti-barcelonské klauzuly

Asensio a Ceballos majú anti-barcelonské klauzuly

Katalánsky denník tvrdí, že obaja španielski hráči nemôžu ísť do Barcelony ani vtedy, keď sa stanú voľnými hráčmi, pretože im to nedovoľujú klauzuly v zmluvách, čo si vraj zariadill sám Florentino.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Marco Asensio a Dani Ceballos sú dvaja hráči, ktorých zmluvy vypršia 30. júna tohto roku. Futbalový profil oboch sa zdá byť zaujímavý pre mnohé špičkové európske kluby.

Prvý z nich sa už minulý týždeň rozlúčil so Santiagom Bernabéuom, čím ukončil 7-ročné pôsobenie v Reale Madrid po tom, čo sa jeho meno v posledných mesiacoch niekoľkokrát spomínalo v súvislosti s prestupom do Barcelony.

Jeho budúcnosť však smeruje do Paríža Saint-Germain. Na rozdiel od druhého španielskeho hráča, ktorý je čoraz bližšie k obnoveniu zmluvy s Realom Madrid a nebol spájaný s Barcou.

V každom prípade by bolo nemožné, aby sa niekto z nich pripojil k Barcelone, uvádza Mundo Deportivo. Asensio bol na obežnej dráhe ich záujmu.

Katalánsky denník sa od zdrojov oboznámených s touto záležitosťou dozvedel, že na príkaz Florentina Péreza boli do zmlúv oboch hráčov zahrnuté klauzuly, ktoré im bránia podpísať zmluvu s Barcelonou, aj keď sa stanú voľnými hráčmi.

Podľa denníka práve preto Asensio rýchlo vypadol zo zoznamu možných budúcich cieľov Barcy, aj keď jeho futbalové kvality zodpovedajú tomu, čo Katalánci potrebujú v útoku, keďže ho považujú za hráča s profilom podobným Leovi Messimu.

Španiel je schopný hrať na pravom krídle, ale aj bližšie k stredu poľa, má dobrú strelu ľavou nohou a dobré čísla, chvália ho novinári Mundo Deportivo.

Stojí za pripomenutie, že tie isté noviny najskôr v septembri a potom v novembri minulého roka informovali, že Barcelona stále zvažuje podpísanie Asensia a nespomenula žiadne protibarcelonské klauzuly, ktoré sú aj podľa predpisov FIFA v prestupovom poriadku nezákonné.

Útočník mohol do Barcy prestúpiť už v sezóne 2014/15, ale Real Madrid zasiahol v decembri 2014, keď Barcelona odmietla zaplatiť 3,5 milióna eur.

zdroj: mundodeportivo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x