Domov Prestupové leto 2022 AS: Mendy by mohol odísť, jedine za veľa peňazí

AS: Mendy by mohol odísť, jedine za veľa peňazí

Francúzsky obranca nie je v skupine hráčov, ktorí sú na predaj, ale klub by ho bol ochotný predať, ak by prišla veľká ponuka.

Autor: Marek
5 komentárov

Real Madrid stále pracuje na plný výkon, aby doplnil svoj káder pre ročník 2022/23, ktorý už teraz obsahuje nové mená.

Ako prvé bolo potvrdené zazmluvnenie Antonia Rüdigera, stredného obrancu, ktorý prichádza zadarmo z Chelsea, aby posilnil defenzívnu líniu, ako aj kúpa Aruéliena Tchouaméniho z Monaka, ktorý príde za 80 miliónov eur a ďalších 20 miliónov vo forme bonusov. Real Madrid vníma Francúza ako potenciálnu generačnú náhradu Casemira.

Los Blancos však pracujú nielen na prestupoch do klubu, ale aj na odchodoch. Isco, Marcelo a Bale sú už potvrdení, no okrem nich to môžu byť aj ďalší hráči, pre ktorých nie je úloha v tíme jasná, ako Ceballos či Asensio.

Sú aj hráči, s ktorými sa nepočíta a ktorí vedia, že ak zostanú, budú hrať veľmi málo, ako Jovič, Mariano a Vallejo. Existuje aj druhá skupina, ktorá zahŕňa hráčov, ktorí nie sú ponúkaní na predaj, ale mohli by odísť, ak by prišla dobrá ponuka. Ferland Mendy je v tejto skupine.

Francúzsky ľavý obranca bol v minulej sezóne, rovnako ako v predchádzajúcej, kľúčovým hráčom: v 35 zápasoch odohral vyše 2800 minút, strelil dva góly a má päť asistencií.

Jeho najväčšou prednosťou sú defenzívne vlastnosti, zatiaľ čo technické problémy v stiesnených priestoroch mu bránia stále viac sa rozvíjať v útoku, hoci jeho prítomnosť v zadnej časti ihriska je takmer konštantná. Príchod Rüdigera by však nepochybne mohol ovplyvniť jeho úlohu v tíme.

Nemecký stredný obranca by mal hrať stredného obrancu po boku Édera Militãa, čím sa Alaba presunie na ľavého obrancu – túto pozíciu si vypracoval dlhé roky v Bayerne Mníchov, kde sa preslávil svojim technickým útočným profilom a fyzickými schopnosťami.

Je možné hrať s tromi strednými obrancami v päťčlennej obrannej formácii, ale je to nepravdepodobné, pretože Carlo Ancelotti vo svojej trénerskej kariére nekládol veľký dôraz na túto formáciu.

V sezóne, ktorá práve skončila, dal od začiatku najavo, že preferuje rozostavenie 4-3-3 a držal sa jej až do konca, pričom vyhral nielen ligu, ale aj Ligu majstrov.

V tejto súvislosti Real Madrid vie, že Mendyho minutáž v základnej zostave tímu bude nevyhnutne klesať, hoci sa s ním stále počíta ako so spoľahlivým hráčom, ktorý exceluje v zápasoch pod vysokým tlakom a dueloch, kde chce Ancelotti posilniť defenzívu tímu.

Jeho zmena úlohy však znamenala, že klub sa rozhodol, že ak príde veľká ponuka, jeho odchod nebude nemožný. Samozrejme, musí to byť ekonomický návrh, ktorý nemožno vyvrátiť: Mendy stál v roku 2019 48 miliónov eur, prišiel z Lyonu a v klube veria, že urobil niekoľko krokov vpred.

Iba vyššia ponuka by mohla umožniť vykonanie operácie, čo je v súčasnosti suma nedostupná pre žiadny tím.

Možnosti bez Mendyho

Ak Mendy odíde, králi majú tri možnosti: prvou je kúpa obrancu, ktorý dá Alabovi pár minút oddychu; ďalší dvaja sú dvaja canteranos, ako Fran García a Miguel Gutiérrez.

Prvý menovaný hrá za Rayo, hoci Real Madrid stále drží 50 % jeho práv, takže jeho privedenie späť by ho nestálo 10 miliónov eur, ako je stanovená jeho výkupná klauzula, ale 5 miliónov.

Jeho vývoj vo Vallecas je úžasný a je možné ho priviesť a následne predať za vyššiu sumu.

V prípade Miguela Gutiérreza ide o jednu z perál madridskej akadémie, jedného z hráčov, do ktorých Real Madrid vkladá najväčšiu dôveru.

Toho istého názoru však nie je Carlo Ancelotti, ktorý s ním najskôr počítal a potom ho prestal nominovať, navyše v minulej sezóne ho sprevádzali zranenia.

Ak nezostane v Madride, pôjde buď na hosťovanie, alebo na prestup: jeho pôsobenie v Castille sa skončilo po dvoch sezónach, v ktorých mu zranenia nedovolili zažiariť na úrovni, ktorú chcel, no občas ukázal svoje kvality.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x