Domov Novinky Arteta: Ødegaard je lídrom a má potenciál byť jedným z najlepších na svete

Arteta: Ødegaard je lídrom a má potenciál byť jedným z najlepších na svete

Autor: Jana Comová
1056 videní

Nórsky reprezentant urobil od svojho príchodu z Realu Madrid na trénera Gunners dojem. Arteta ho považuje za lídra tímu a verí, že má potenciál byť jedným z najlepších svetových hráčov.

Dvadsaťdvaročný mladík, ktorý sa v januári vďaka hosťovaniu pripojil ku Kanonierom, bol označený za jedného z najsľubnejších mladých hráčov futbalu. Svetové tímy ho chceli podpisovať už ako 15-ročného.

Nór si vybral na štart svojej kariéry Madrid, avšak zakrátko odišiel hosťovať do iných klubov. Hosťoval v Heerenveene, Vitesse či Reale Sociedad – aby získal potrebné skúsenosti. A hoci sa rozhodlo o jeho zahrnutí do Zidanovho kádra na začiatku tejto sezóny, po odohraní deviatich zápasov odišiel na hosťovanie do severného Londýna.

Ødegaard si v tejto sezóne zahral za Arsenal dokopy trikrát a na Artetu urobil dojem. Kouč Gunners nešetril chválou na adresu mladého Nóra: „No, má potenciál byť jedným z najlepších. Veľmi pozorne som ho sledoval, keď bol v Reale Sociedad, a dlhý čas tam bol veľmi pôsobivý.“

„Mal tam skutočne úspešnú sezónu a aj to je jeden z dôvodov, prečo som bol tak veľmi presvedčený, že je hráčom (vhodným) pre nás. Je to hráč, ktorý sa mi veľmi páči a ako hovoríte, stále má obrovský potenciál stať sa ešte lepším,“ vyjadril sa Arteta na tlačovej konferencii.

„Z mojich prvých rozhovorov s ním som pociťoval všetku pozitivitu. Je to skutočne sústredený a skromný chlapec, ktorý sa horlivo pripojil k tímu. Je naozaj milý, pohodový, tvrdo pracuje a navyše som bol ohromený jeho vodcovskými schopnosťami. Vyzerá pokojne, no na ihrisku má niečo do seba.“

Arteta verí, že nórsky reprezentant má predpoklady stať sa vodcom a je spokojný aj s tým, ako vie narábať s loptou. „Keď hovorím o vodcovstve, predstavuje to najmä to, ako hovorí so svojimi spoluhráčmi, ako kontroluje veľký tlak a tiež to, ako ukazuje svoju osobnosť,“ uviedol.

„Zakaždým, keď ide súper proti nemu, vždy má loptu na správnych miestach. Jeho rozhodovanie je naozaj dobré, je to skutočne inteligentný hráč,“ zakončil Arteta.

Zdroj: goal.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x