Domov Novinky Ani výbor rozhodcov nechápe správanie Gila Manzana

Ani výbor rozhodcov nechápe správanie Gila Manzana

Vedenie Los Blancos nechápe, čo sa stalo doslova v poslednej sekunde zápasu na Mestalle. Situáciu nedokáže vysvetliť ani technická komisia rozhodcov, informuje MARCA.

Autor: Marek Varga
2 komentáre

Gil Manzano možno zaznamenal najhoršiu minútu vo svojej rozhodcovskej kariére. Posledná akcia zápasu medzi Valenciou a Realom Madrid vyvolala obrovský hnev na strane klubu z Madridu.

Taký obrovský, že aj vo Valencii pochopili hnev hráčov a trénerov Los Blancos. Navyše José Félix Díaz uvádza, že akciu nehodnotí dobre ani komisia rozhodcov, ktorá si do toho momentu myslela, že výkon rozhodcu a VAR bol skvelý.

V Reale Madrid si myslia, že ide o najväčší škandál posledných rokov, ktorý potvrdzuje ich oprávnenosť kritizovať rozhodcov. Vo Valdebebas vedia, že tieto 2 body im už nikto, ani nič nevráti.

V súčasnosti je tiež ťažké do tejto záležitosti akokoľvek zasiahnuť, pretože až do mája riadi federáciu, ktorá je poverená výborom rozhodcov, dočasný riadiaci výbor, a nie prezident zvolený valným zhromaždením.

Klub je presvedčený, že tento moment sa zapíše do futbalovej histórie a bude pokračovať v rovnakom úsilí v otázke rozhodcov, aby si vynútil veľkú revolúciu v španielskom rozhodcovstve, pretože to je prvoradým cieľom klubu v tejto záležitosti.

Denník MARCA poukazuje na to, že až do tohto momentu zápasu komisia rozhodcov považovala rozhodcovstvo na Mestalle za vynikajúce, ale tento posledný krok nikto neobhajuje ani nevysvetľuje.

Nezapískanie, umožnenie pokračovania v hre, predlžovanie hry a čakanie na zapískanie, keď už bola lopta zahraná do pokutového územia, viedlo k situácii, ktorá poškodzuje všetkých, pretože okrem Realu Madrid utrpel aj imidž rozhodcov La Ligy, súťaže a samotného Gila Manzana, v ktorého prípade by táto chyba mohla zavážiť v jeho kariére.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
2 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

2
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x