Domov Prestupové leto 2021 Ancelotti si pýta útočníka

Ancelotti si pýta útočníka

Autor: Marek
15 komentárov 4037 videní

Taliansky tréner nie je spokojný s útočníkmi, ktorých má vo svojom tíme, a vyvinul tlak na klub kvôli novému útočníkovi. Vedenie ho však prosí o trpezlivosť.

Real Madrid má vážny problém. Aspoň to si myslí tréner Carlo Ancelotti. Problém je v nedostatku gólov. Štatistiky jasne ukazujú, že od odchodu Cristiana Ronalda ide o vzostupný trend.

A viac ako nedostatok gólov robí Carlovi starosti hlavne nedostatok útočníkov, ktorí ich môžu streliť. Talian signalizoval klubu na začiatku predsezónneho obdobia, že slabou stránkou tímu je útok, informujú El Confidencial a Cuatro TV.

Klub informoval trénera o krokoch, ktoré boli podniknuté s cieľom pokúsiť sa podpísať zmluvu s Kylianom Mbappém, ktorá by dostala tím zo spomínaných problémov.

Kým sa to však stane, jediným útočníkom, ktorý presvedčí Carletta, je Karim Benzema. Problém je v tom, že tréner sa ešte ani nemohol stretnúť s Francúzom, pretože minulý týždeň mal pozitívny test na koronavírus a je v domácej karanténe v Lyone.

Ancelotti pracuje s Lukom Jovicom a Marianom počas predsezóny, ale ani jeden ho nepresvedčil, najmä preto, že Španiel nie je schopný absolvovať s tímom ani len dva tréningy za sebou.

Srb zasa začal zápas proti Rangers v Glasgowe od prvej minúty a tréner ho v strede hry nechal pod sprchou. Jovic nemal šance, nebol zapojený do hry, neukazoval sa svojim kolegom, chýbala mu charizma či nasadenie. A Carlettova ruka sa pri úpravách nechvela.

Ďalší problém je, že Jovica nikto nechce. Real Madrid sa ho pokúsil predať všade. V Taliansku ho ponúkli Milánu, ale Maldini a klub uprednostnili Girouda.

Inter síce ponuku odmietol, pretože sú so svojim obsadením spokojní. Okrem toho v Premier League neexistujú žiadne tímy, ktoré by sa zaujímali o Srba.

Los Blancos hľadajú východisko z tejto situácie, či už na základe prestupu alebo hosťovania. Klub z Chamartína za neho však zaplatil 60 miliónov a na trhu jeho hodnota klesla na čísla, ktoré majú k tejto sume veľmi ďaleko. Jediná nádej je v Eintrachte, že tam znova pôjde na hosťovanie.

Podobná situácia je aj pri Marianovi a médiá nedávno informovali, že klub sa už hnevá na hráča, ktorému vyprší zmluva len o dva roky. Španiel môže na sezónu počítať s približne 4 miliónmi eur v čistom a nemieni nikam ísť.

Taliansky tréner navrhol získať útočníka, ktorý by bol schopný skórovať, ale nestál by veľa peňazí. Odvážil sa dokonca navrhnúť meno hráča, ktorého už mal pod krídlami: Brazílčana Richarlisona. Útočník je momentálne na olympiáde a proti Nemecku strelil hetrik.

Carletto Richarlisona dobre pozná, pretože ho trénoval v Evertone. Problém je, že The Toffees nastavili útočníkovi premrštenú cenu 90 miliónov eur, čo je pre Real Madrid neúnosné.

Klub nikdy neuvažoval o tom, že investuje čo i len jediné euro za iného hráča ako Kylian Mbappé, o čom už bol Talian informovaný.

Ancelotti sa bude musieť vyrovnať s tým, čo má, čo znamená, že Gareth Bale musí vstať z popola a byť útočníkom tak, ako bol vo svojich najlepších rokoch, a Hazard, Asensio a Vinícius budú musieť prevziať zodpovednosť za strielanie gólov.

Buď tak, alebo Carlovi zostanú Jovic s Marianom ako za Zidana, a čas ukázal, že ani jeden z nich nesplnil výzvu hrať za Real Madrid. Presne tak, ako si to myslí aj Ancelotti, že to dopadne.

zdroj: elconfidencial.com, cuatro.com

Subscribe
Notify of
15 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

15
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x