Domov Novinky Ancelotti opäť opúšťa Jamesa

Ancelotti opäť opúšťa Jamesa

Autor: Marek
7 komentárov

Hráči si navzájom často vytvárajú nerozbitné putá. V strede poľa môžete vidieť, ako si Kroos, Modrić a Casemiro rozumejú. Inde sa krídelník a stredný útočník dokonale dopĺňajú, napríklad Son a Kane. Inokedy sa však špeciálne puto vytvorí medzi trénerom a hráčom.

Ako potvrdenie posledného z vyššie spomenutých prípadov dokonale dokazuje to, čo mali spoločné James a Ancelotti.

Kolumbijčan a Talian za sebou chodia všade, hoci zakaždým príde chvíľa odlúčenia. To bol prípad Realu, Bayernu a tiež Evertonu, odkiaľ sa Carlo vrátil do Realu Madrid.

James prišiel do Madridu so statusom svetovej hviezdy. Stredopoliar sa stal najlepším strelcom Majstrovstiev sveta a králi za neho zaplatili 75 miliónov eur. V tom čase ešte nevedel, že tréner bude niekto, kto by poznačil jeho kariéru.

Ancelotti v podstate našiel hneď spoločnú reč s Rodriguezom. Vo svojej prvej sezóne za Real strelil súčasný hráč Evertonu 17 gólov a 18 asistencií. Po neúspešnom skončení sezóny bol Ancelotti prepustený.

James potom začal strácať nervy a tréneri mu prejavovali čoraz menšiu dôveru. Benítezovi spočiatku celkom nevyhovoval, a následne so Zidanom vôbec nevychádzal.

Kolumbijčan napokon musel odísť. V roku 2017 bol James kľúčovým hráčom. Real potom vyhral Ligu majstrov a domáci šampionát. Úloha náhradníka však hráčovi celkom nevyhovovala.

Ancelotti ho presvedčil, aby sa vo svojej druhej sezóne presťahoval do Mníchova. Príbeh však nedopadol veľmi šťastne. Jamesovi znepríjemnilo vstup do Mníchova zranenie stehna.

Za talianskeho trénera stihol nastúpiť na 237 minút pred prepustením. V tomto období spoločne oslávili iba jeden gól hráča.

Tréner nezabudol na Jamesa ani v Anglicku. Priviedol ho do modrej časti Liverpoolu. Kolumbijčan, ako sa neskôr ukázalo, prišiel do Evertonu zadarmo. Jeho vstup do Premier League sa zdal spočiatku ťažký, ale Carlo mu postupom času vytvoril ideálny systém. Pretože James je hráč, ktorý vytvára najväčšiu hrozbu, keď postupuje s  loptou do stredu poľa.

Dvadsaťdeväťročný hráč vo štvrtom kole predviedol v zápase proti Brightonu dva góly a asistenciu. Zažiaril aj v derby, ale potom sa to opäť len zhoršilo.

Následné zranenia narušili jeho pravidelnosť a tím sa nekvalifikoval do európskych pohárov. Sám Ancelotti dostal telefonát z Madridu a opäť opustil Jamesa.

Bez svojho futbalového otca bude pravdepodobne musieť toto leto znova myslieť na svoju budúcnosť.

zdroj: as.com

Subscribe
Notify of
7 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

7
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x