Domov Novinky Ancelotti na dobrej ceste k vyriešeniu posledného naliehavého problému

Ancelotti na dobrej ceste k vyriešeniu posledného naliehavého problému

Autor: PDReal
1 komentár 1817 videní

Vinicius Junior a Karim Benzema boli v tejto sezóne dvaja najlepší hráči La Ligy a celkovo dvaja z najlepších hráčov európskeho futbalu. Spolu nazbierali v lige 18 gólov a 9 asistencií.

To sú šialené čísla. Real Madrid však stále hľadá niekoho kto podobné čísla prinesie z pravého krídla. V rokoch 2022-2023 by mal byť riešením Kylian Mbappe. Dovtedy hľadá manažér Carlo Ancelotti najlepšie krátkodobé riešenie.

Ak vynecháme Garetha Balea, ktorý je mimo hry s ďalším zranením, má Ancelotti na výber dve nedokonalé, no talentované možnosti. Sú nimi Rodrygo Goes a Marco Asensio.

Začnime Rodrygom, ktorý v stredu večer odohral svoj najlepší zápas sezóny a viedol tím pri víťazstve 3:0 nad Sherifom v Lige majstrov. Rodrygo hral v ústrednejšej úlohe. Tú Carlo pôvodne vytvoril pre Marca Asensia. Ancelotti sa snaží dostať pravé krídlo bližšie ku gólovým situáciám.

Tento ťah sa zdá sa zafungoval. Rodrygo asistoval pri víťazstve nad Šerifom, zatiaľ čo Asensio skóroval pri víkendovom víťazstve 4:1 nad Granadou.

Situácia na pravom krídle sa zlepšila

Medzi týmito dvoma kandidátmi na pravom krídle je Rodrygo konzistentnejší. Má tiež sľubnejšiu budúcnosť, keďže je mladší. Napriek tomu je to Asensio kto môže mať aktuálne na vrch. V posledných týždňoch zmenil Ancelottiho názor, a jeho oduševnenie a húževnatosť boli obdivuhodné. To mu môže v očiach Carletta poskytnúť ďalší bonusový bod.

Real Madrid vstúpil do sezóny s akousi krízou na pravom krídle. Ale nedávna forma je náznakom že Los Blancos možno skutočne našli možnosti na pravej strane. Rodrygo predvádzal slušné výkony vďaka svojej inteligencii a kvalitným centrom. Proti Sheriffu však ukázal, že vie byť viac než slušný. Môže byť hrozbou. A to aj na strane útoku ktorá nie je jeho preferovanou.

Ancelotti má teda zaujímavé možnosti. Zatiaľ čo Brazílčan má v názoroch väčšiny Madridistov náskok pred Andalúzčanom, Asensio ukázal že s ním môžeme počítať. Netreba zabudnúť čo dokázal pred zničujúcim zranením ACL.

Zdá sa že vďaka Ancelottiho taktickej úprave má Real nateraz kvalitné možnosti na pravej strane útoku. Po nájdení superhviezdy vľavo vo Viniciusovi  tak môže mať do konca sezóny na výber kompletnú trojicu.

zdroj:therealchamps.com

 
Subscribe
Notify of
1 Komentár
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

1
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x