Domov Novinky Ancelotti a tím sú stále hladní

Ancelotti a tím sú stále hladní

Carletto vidí, že tím vyzerá ešte lepšie ako minulú sezónu a káder je širší a kompletnejší. Talian cíti, že je ten správny čas prelomiť mýtus o slabšom druhom ročníku.

Autor: Marek
0 komentár

Carlo Ancelotti sa vrátil zo Spojených štátov nadšený prácou, ktorú tím vykonal.

Dobrý pocit pochádza určite zo zápasu s Juventusom, ale aj z tréningov v Kalifornskej univerzite a dobrej atmosféry pri každodennej práci.

Takže jeho prvé pochybnosti boli rozptýlené: nevidí, že skupina trpí syndrómom „plného brucha“.

Po výhre v lige a v Lige majstrov zvyknú kluby trochu povoliť. Na veľkú radosť Carletta, sa to v tíme Los Blancos nepotvrdilo.

Stará garda chce zo svojej kariéry vyťažiť maximum a v mladých sa mieša rebélia a túžba dynamicky dobiehať madridské legendy, čo znamená, že úroveň konkurencie na tréningoch je najvyššia. Z tohto stavu má úžitok Ancelotti, a vďaka tomu aj celý tím.

Uistenie Florentina

63-ročný tréner pri rozhovoroch s Florentinom Pérezom a vo svojich verejných vyhláseniach uviedol, že tím na sezónu 2022/23 je špecifickejší ako v predchádzajúcich sezónach.

A faktom je, že Antonio Rüdiger a Aurélien Tchouaméni zabezpečili Realu kvalitatívny skok, ktorý bol taký dôležitý a potrebný v dvoch kľúčových oblastiach: obrana a stred poľa.

Tréner je spokojný s vyrovnanosťou mužstva a chýbajúca „deviatka“ v úlohe náhradníka Karima Benzemu mu nedá v noci spať.

V tomto smere Ancelotti zdieľa pozíciu klubu a zatiaľ hľadá riešenia doma. Uprednostňuje to pred nákupom nového útočníka.

Ako jediný útočník ho presvedčil Gabriel Jesus, ale toho Real Madrid nemohol kúpiť kvôli tomu, že nemá pas v EÚ. A tak sa radšej spolieha na Hazarda, Rodryga a Asensia.

Dva tímy

Talian vie, že v druhej sezóne bude musieť vynaložiť veľké úsilie na manažovanie šatne. Po prvé, veteráni stratia minúty aj napriek tomu, že si udržia status hráčov základnej zostavy.

Po druhé, pretože mladí hráči, ktorí tvrdo makajú, nebudú hrať toľko, koľko by chceli. Ancelottiho mäkká ruka tu bude rozhodujúca, keďže má v úmysle využiť väčšiu rotáciu ako v minulej sezóne. Plán B bude oveľa dôležitejší ako pred pár mesiacmi.

Zatiaľ je však tím presvedčený, že jednota šatne je najlepšou cestou k dosiahnutiu cieľov. Triumf v lige a najmä v Lige majstrov sa podaril vďaka zásadnému prispeniu hráčov z lavičky a odkaz Carla Ancelottiho získal výnimočnú silu: „Nie je dôležitý počet minút, ale kvalita minút.“

To je dôvod, prečo boli hráči ako Rodrygo a Camavinga kľúčoví, napriek tomu, že vo všetkých kolách vyraďovacej fázy Ligy majstrov nastupovali z lavičke.

V Spojených štátoch už Ancelotti začal s terapiou, pričom mal súkromné ​​rozhovory s takmer všetkými hráčmi tímu.

Vždy s úsmevom na perách, no zároveň úprimne svojim zverencom vysvetlil, čo od nich očakáva a ako mieni zvládnuť sezónu, v ktorej treba vyhrať päť titulov, respektíve šesť, no FIFA stále nezverejnila termín MS klubov, na ktoré sa ťažko hľadá miesto v kalendári.

Dobrý začiatok

Príprava Los Blancos na Európsky superpohár sa začala včera o 17:30. Po návrate zo Spojených štátov dal Ancelotti svojim hráčom tri dni voľna, aby si dobili baterky a potom sa zamerali na prácu.

Hlavnou myšlienkou je pripraviť sa na boj proti Eintrachtu v šiestich tréningoch znížením záťaže v porovnaní s tréningom v Los Angeles.

Po zápase v Helsinkách príde na rad La Liga, ktorú madridský tím začne v Almeríi s možno veľkou časťou hráčmi z lavičky v základnej zostave.

Predovšetkým preto, že pre zdravé fungovanie šatne v Superpohári sa hneď od prvej minúty predstavia tí istí hráči, ktorí vyhrali La Decimocuartu v Paríži. Ancelotti plánuje všetko do posledného detailu.

Táto sezóna je pre trénera Los Blancos veľmi špeciálna. Ancelotti je dodnes prenasledovaný  „syndrómom druhej sezóny“, ktorý sa prejavil aj na Santiago Bernabéu v sezóne 2014/15, po ktorej Taliana vyhodili.

Teraz chce prelomiť túto smolu, vymazať udalosti spred siedmich rokov a dokázať, že to bola len pracovná nehoda, nie norma.

„Raz sa môžem pomýliť, druhýkrát to bude ťažké,“ odpovedal v minulej sezóne na otázku, či sa neobáva, že by mohol prísť o tím pre chýbajúcu rotáciu.

A vlastne nesklamal, práve naopak minulú sezónu zakončil vo veľkom štýle. V tejto sezóne sa snaží udržať Real na vrchole, čím skoncuje s mýtom, že jeho tímy v druhom roku jeho práce nedosahujú dostatočné výsledky.

Jeho motivácia je teda na najvyššej možnej úrovni.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x