Domov Novinky Alba Berlín 61-79 Real Madrid Baloncesto

Alba Berlín 61-79 Real Madrid Baloncesto

Prišli ako najlepší tím skupiny a v rovnakej pozícii naši hráči aj odchádzali. Real Madrid vybojoval svoje tretie víťazstvo v TOP16 Euroligy.

Laso sa rozhodol na zápas postaviť svojho fyzicky najlepšie pripraveného point guarda (Llulla), dvoch skvelých strelcov (Rudyho a Riversa) a dvoch výborných podkošových hráčov (Reyesa a Ayóna). Tímu však v Berlíne trvalo približne päť minút, kým sa rozohrá (10-5), no potom hráči začali hrať na plné obrátky a šnúrou 0-11 si vybojovali vedenie. V druhej štvrtine ho však na chvíľu opäť stratili (26-25). Do zápasu potom nastúpili Reyes a Slaughter a ďalšou dvojcifernou šnúrou (0-10) boli váhy opäť naklonené na našu stranu.

Za prvé tri a pol minúty druhého polčasu nedošlo na výsledkovej tabuli k žiadnej zmene, no hráči Realu sa ešte len pripravovali na to, čo sa malo diať ďalej. Hráči do poslednej štvrtiny išli s výhodou o 11 bodov, pričom Nemci v tejto časti zaznamenali iba 10 bodov. „El Chacho“ v poslednej časti ukázal schopnosť viesť svoj tím a Real si svoj náskok už nepustil. Stretnutie uzavreli úspešnými strelami spoza perimetra Llull a Rodríguez (61-79).

Strelci:

ALBA BERLIN 61 (15+19+10+17): Hammonds (3), Renfroe (13), Giffey (8), McLean (12), Banic (6); King, Vargas (3), Stojanovski (4), Redding (6), Seiferth, Radosevic (6), Akpinar.

REAL MADRID 79 (16+20+19+24): Llull (13), Rudy Fernández (10), Rivers (11), Reyes (6), Ayón (9); Nocioni (3),  Sergio Rodríguez (12), Carroll (8), Bourosusis (4), Slaughter (3).