Domov Novinky Alaba: Tri v jednom pre Real Madrid

Alaba: Tri v jednom pre Real Madrid

Autor: PDReal
3 komentáre 1559 videní

Podpisom Davida Alabu Realu Madrid nezískal len obrancu, pretože Rakúšan má veľkú univerzálnosť a ponúka Los Blancos rôzne taktické možnosti v rôznych oblastiach ihriska.

Alaba je považovaný za strategický podpis pred sezónou 2021/22 a vďaka nemu je tím Carla Ancelottiho posilnený mnohými spôsobmi. Dvadsaťosemročný hráč môže hrať v obrane alebo v strede poľa a dokonca predstavuje gólovú hrozbu. Počas pôsobenia v Bayerne Mníchov dosiahol 35 gólov.

Alaba ako ľavý obranca

Keď sa Marcelo blíži k odchodu, príchod Alaby vylepšuje možnosti ľavého obrancu, čo je oblasť, ktorá teraz vyzerá skutočne veľmi silne s Ferlandom Mendym a Miguelom Gutiérrezom.

Niektorí v Reale Madrid veria, že Alaba je lepší ako Mendy, najmä v útoku a to vďaka skvelým centrovaným loptám. Ale môže hrať aj na iných pozíciách, takže úloha Mendyho nemusí byť ohrozená.

Aj vy môžete podporiť našu aktivitu, stať sa súčasťou Madridismo a užívať si benefity. Viac info tu - MADRIDISMO

Alaba ako stredný obranca

Keď si Sergio Ramos zbalil kufre, mohlo by sa zdať logické, že sa Alaba zapojí ako jeho náhradník. A k tomu kvalitný.

Alaba by veľmi dobre doplnil Raphaela Varaneho, aj keď existujú pochybnosti aj o budúcnosti Francúza – čo len zvyšuje pravdepodobnosť, že Alaba bude hrať ako stredný obranca.

Nacho Fernandez a Eder Militao ukončili poslednú sezónu veľmi dobre v strede obrany Los Blancos a Alaba by si musel zaslúžiť svoje miesto aj tu.

Alaba ako defenzívny záložník

Casemiro je kľúčovým kúskom ktorý umožňuje talentu Luky Modrica a Toni Kroosa zažiariť uprostred ihriska. Je nepravdepodobné, že Alaba bude predstavovať hrozbu pre Casemira, najmä preto, že na tejto pozícii v Bayerne hrával len zriedka.

Za svoju reprezentáciu však často hrá v strede poľa. Mnoho z jeho 76 vystúpení v drese Rakúska bolo na tejto pozícii. Aj keď v poslednej dobe na ofenzívnejšej pozícii, ako hrá Casemiro v Reale Madrid.

Na Euro 2020 sme však Alabu videli ako stredného obrancu rozorávajúceho loptu, ktorý sa pokúša diktovať hru jeho tímu z hĺbky.

Kde bude hrať za Real Madrid?

Jedinou istotou je, že Alaba je kvalitným prírastkom, ktorý dáva Ancelottimu množstvo možností na kľúčových pozíciách, kde im v minulej sezóne často chýbala hĺbka.

Či už bude nastupovať hlavne ako obranca alebo záložník, Alaba je posilou pre Real Madrid. Nie je len špičkový hráč, prináša množstvo skúseností a víťaznú mentalitu.

zdroj: marca.com

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x