Domov Novinky Ako sa Benzemovi zmenil život? Oddanosť islamu, 200 miliónov a vážne obvinenia

Ako sa Benzemovi zmenil život? Oddanosť islamu, 200 miliónov a vážne obvinenia

Rok po získaní jedného z najväčších individuálnych ocenení bol Karim Benzema Francúzskom obvinený z príslušnosti k teroristickej organizácii.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Pred rokom a jedným dňom dostal Karim Benzema svoju prvú a jedinú Zlatú loptu. Vyhral ju po rekordnej sezóne, v ktorej vyhral majstrovský titul aj Ligu majstrov, pričom bol najlepším hráčom a najlepším strelcom oboch súťaží.

Nový tím a nový kontinent mimo Realu Madrid, kde sa stal legendou. A čo je horšie, len o 365 dní neskôr ho Francúzsko prostredníctvom svojho ministra vnútra obviňuje z príslušnosti k Moslimskému bratstvu, uznávanému rôznymi krajinami ako teroristickú organizáciu a oficiálne prezentovanú ako islamskú náboženskú a spoločensko-politickú organizáciu.

Vzťah Karima Benzemu s Francúzskom nebol nikdy jednoduchý. Škandál so sexuálnou nahrávkou, následné vzťahy s Deschampsom, jeho návrat do národného tímu a odchod z majstrovstiev sveta v Katare pár dní pred ich začiatkom.

Nedá sa povedať, že by sa Benzema, idol v Madride, tešil vo svojej krajine rovnakému obdivu. Posledným vyhlásením Géralda Darmanina sa to definitívne končí. Futbalista zatiaľ nevydal žiadne vyhlásenie a ministrove slová nekomentoval.

Keď sa pozrieme späť 365 dní, Francúz sa ukázal na gala s Florentinom Pérezom a spoločnosť mu robili tri legendy: Zidane (ten mu odovzdal titul), Ronaldo a Figo. Išlo o to, aby Francúza sprevádzali jeho futbaloví krstní rodičia. Uviesť príklad, že je svetovým futbalistom a že sa zapíše do histórie, rovnako ako jeho predchodcovia, ktorí tiež získali Zlatú loptu.

Potom už veľa dobrých správ nepočul. Od začiatku sezóny zvyšoval výkony, aby sa dostal na MS v čo najlepšej forme, no zároveň pretrvávali svalové problémy.

Benzema prišiel do Kataru a počas prípravy sa zranil. Svalové ochorenie bolo dostatočným dôvodom na to, aby ho Deschamps pár dní pred začiatkom turnaja vylúčil z hry.

Medzi trénerom a hráčom sa strhla nová bitka. Útočník ho obvinil z „klamárstva“ po tom, čo Didier tvrdil, že by nebol vhodný na hypotetické finále.

Keď sa blížil rok 2023, v šatni si začali všímať, že možno odchádza. Vždy bol zdržanlivý, no v mesiacoch pred jeho odchodom si na ňom začali všímať niečo iné.

Rovnako ako sa začali množiť fámy o unáhlenom odchode do Arábie. Ten s ponukou na stole dlhé mesiace predtým, ako ju prijal, od prvej chvíle váhal s odchodom, uvedomujúc si, že v Európe už urobil všetko a že finančnej stránke sa nedá odolať.

Akoby to na získanie Karima nestačilo, Arábia najprv presvedčila jeho najbližšie okolie ponúknutím veľkých bonusov, ak by pomohli formalizovať prestup.

„Odchádzate alebo nie?“ Pýtali sa zamestnanci vo Valdebebas, ktorí sa vždy nestretli s jednoznačnou odpoveďou. Jeho okolie v úplnej tichosti vedelo, že rozhodnutie padlo, hoci mali zakázané čokoľvek komentovať. A povestné „Internet nie je skutočný svet“, ktoré sa neskôr obrátilo proti nemu. 4. júna oznámil klub vo vyhlásení rozlúčku s hviezdnym hráčom, pár hodín pred jeho posledným zápasom na Bernabéu.

Život v luxuse a viere

S novou sezónou sa začalo nové dobrodružstvo. Al-Ittihad, šampión ligy, privítal Francúza ako svoju hviezdu, aby si zmeral sily s Al-Nassr a Cristianom a skutočnými gigantmi krajiny, Al-Hilal.

Na obzore je jeden turnaj: Majstrovstvá sveta klubov. Arábia má ako organizátor ďalšie miesto v súťaži a udeľuje sa národnému šampiónovi. Posadnutosťou federácie je zorganizovať skvelý turnaj, ktorý ukáže rozvoj miestneho futbalu.

Benzema vo svojich prvých vystúpeniach v novom drese nesklamal. V siedmich zápasoch strelil tri góly a pridal dve asistencie. Jeho tím je po deviatich zápasoch štvrtý v lige za Al-Hilal, Al-Tawoon a Al-Nassr. V ázijskej Lige majstrov dosiahli jedno víťazstvo v jedinom zápase, ktorý stihli odohrať.

Zameraný na získavanie titulov si užíva luxusný život v Jeddah a voľné dni využíva na cestovanie do iných miest v tejto oblasti, ako je Dubaj a Abú Zabí.

Hoci je tam len pár mesiacov, využil príležitosť navštíviť Mekku a naplniť jeden z piatich pilierov islamu, ktorým je aspoň raz za život urobiť púť na najposvätnejšie miesto pre jeho vyznávačov. Jedným z dôvodov jeho odchodu do Arábie bolo zvýšenie jeho oddanosti islamskému náboženstvu.

Vzal so sebou celú svoju rodinu a najdôveryhodnejší sprievod, ktorý ho všade sprevádza. Býva na vrchole jednej z najvyšších veží v meste Jeddah. V hoteli si rezervoval niekoľko poschodí, aby bol blízko rodine a priateľom. A preč od pozornosti médií, ktoré nikdy nemal rád.

Tam sa teší z kontraktu v hodnote vyše 200 miliónov eur na sezónu, čo z neho robí jedného z ambasádorov majstrovstiev sveta, ktoré sa tam s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať v roku 2034. Svoje dobrodružstvo s vážnym futbalom končí rok po zisku najdôležitejšieho individuálneho titulu na svete.

zdroj: relevo.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x