Domov Novinky Ako Carlo Ancelotti zmenil názor na Marca Asensia?

Ako Carlo Ancelotti zmenil názor na Marca Asensia?

Autor: Marek
5 komentárov 1321 videní

Marco Asensio bol jedným z najviac sklamaných hráčov Realu Madrid v sezóne 2020/21. Vo väčšine zápasov na pravej strane útoku bol anonymný a nikdy si tak sám neveril v súbojoch jeden na jedného.

Na začiatku sezóny v rokoch 2021-2022 nový manažér Carlo Ancelotti dal jasne najavo, že vidí Asensia skôr ako tvorcu hry v strede poľa než ako krídelníka.

Vyhrajte zájazd do Madridu na zápas Real Madrid - Espanyol – VIAC INFORMÁCIÍ

Odvtedy sa Ancelotti na veci pozerá inak. Asensio sa trápil na pravom krídle pri remíze 0:0 s Osasunou a rovnaký príbeh mal aj pri výhre 2:1 nad Elche po tom, čo vstúpil na ihrisko, keď sa predčasne zranil Rodrygo Goes.

Ale Asensio urobil pokrok o týždeň neskôr pri ďalšej výhre 2:1, tentoraz nad Rayo Vallecano. Proti Rayovi bol 25-ročný hráč nebezpečnejší, dokonca dal tri kľúčové prihrávky.

Asensio neustále dostával príležitosti na pozícii, na ktorej zlyhal počas celej sezóny. To prekvapilo Madridistov, ale Ancelotti vedel, čo robí.

A Asensio odmenil madridského manažéra jeho najlepším výkonom na danej pozícii k dnešnému dňu, keď pomohol viesť útok pri výhre 4:1 nad Granadou. Asensio strelil gól, mal tri driblingy, dve kľúčové prihrávky a pár faulov.

Davide Ancelotti povedal Carlovi, aby veril v Marca Asensia

Podľa správ z Bernabeu Digital to nie sú len nedávne vystúpenia Asensia, ktoré zmenili pohľad Carla Ancelottiho…

Ešte predtým niekto v Reale Madrid veril v Asensia a chcel, aby útočník dostával viac príležitostí. A volá sa Ancelotti. Davide Ancelotti.

Asistent manažéra a syn Carletta si všimol, ako tvrdo Asensio pracuje na tréningu, a videl, že ešte môže Los Blancos niečo ponúknuť.

Mentálna húževnatosť Asensia za posledný rok bola skúšaná zápasmi a kritikou, no možno vidíme svetlo na konci tunela pre talentovaného hráča, ktorý musel po zničujúcom zranení zmeniť svoju hru.

Poďakovanie patrí Carlovi za to, že našiel pre Asensia taktickú úlohu, ktorá mu umožňuje prejaviť sa v stredových oblastiach a poďakovanie patrí Davidovi za to, že sa zastal svojich hráčov ako asistent manažéra, a predovšetkým vďaka samotnému hráčovi za to, že odviedol dobrú prácu. Teraz prichádza výzva pokračovať a stavať na týchto skvelých výkonoch…

zdroj: Bernabeu Digital

Subscribe
Notify of
5 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

5
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x
()
x