Domov Novinky Adidas a Puma pripravené na Viníciusa Júniora

Adidas a Puma pripravené na Viníciusa Júniora

Brazílčania potvrdzujú nespokojnosť Viniciusa Júniora so spoluprácou s Nike a hovoria, že Puma alebo Adidas sú pripravené ponúknuť útočníkovi Realu Madrid až 10-násobne lepšie ponuky.

Autor: Marek Varga
0 komentár

O Globo či MARCA v posledných hodinách informovali, že Viniciusov vzťah s Nike je momentálne prakticky rozbitý a futbalistovi právnici hľadajú možnosti, ako ukončiť zmluvu s americkou spoločnosťou, ktorá platí do roku 2028.

Dnes UOL dodáva, že Adidas a Puma už oslovili hráčovo okolie, pripravené začať rozhovory o zmluvách, ktoré by mali až 10-krát vyššiu hodnotu ako tá súčasná s Nike.

Zdroje blízke hráčovi zdôrazňujú, že Vinimu nejde o peniaze, no takýto rozdiel v navrhovaných sumách môže byť dôležitý pri jeho konečnom rozhodnutí.

UOL potvrdzuje, že 22-ročný hráč je sklamaný zo spolupráce s Nike, pokiaľ ide o jeho postavenie a nastavenie trendov. Nejde len o nedostatok nových kopačiek na majstrovstvá sveta, pretože Nike neponúklo hráčovi na jar žiadne novinky ani na najdôležitejšie zápasy Ligy majstrov vrátane finále proti Liverpoolu.

Situáciu sa má pokúsiť zachrániť Nike, no zástupcovia spoločnosti už z prostredia hráča počuli, že z tejto situácie niet cesty späť.

Portál zdôrazňuje, že Nike má v Brazílii veľmi silnú pozíciu, no napríklad Real Madrid, Viniciusov klub, je hlavným predstaviteľom Adidasu.

Nike má na MS v kádri Canarinhos 10 hráčov (Vini, Richarlison, Rodrygo, Danilo, Marquinhos, Casemiro, Fred, Paquetá, Alisson a Éverton Ribeiro), Adidas má 9 hráčov (Alves, Telles, Militão, Fabinho, Guimarães, Raphinha, Jesus, Martinelli a Pedro) a Puma 7 (Neymar, Antony, Alex Sandro, Silva, Bremer, Ederson a Weverton).

Dôležité je, že Nike je aj technickým sponzorom brazílskej federácie a naznačuje sa, že Američania si nemôžu dovoliť prísť o budúceho lídra seniorského tímu, ktorý prevezme športovú a marketingovú štafetu po Neymarovi.

Zdôrazňuje sa, že dnešná pozícia Viniho je vďaka jeho hre v Reale Madrid veľmi vysoká.

Precedens pre hráča Los Blancos však vytvoril sám Neymar, hoci v jeho prípade to bola práve Nike, ktorá s ním v roku 2020 rozviazala zmluvu po hráčovej nedostatočnej spolupráci pri obvinení zo sexuálneho napadnutia.

Vyšetrovanie napokon neprinieslo žiadne závery, no Američania sa rozhodli ukončiť jeden z najdôležitejších kontraktov spoločnosti. Neymar sa potom zaviazal s Pumou a v zákulisí obvinil Nike zo zrady a nedostatku podpory.

Svoju nechuť k tejto spoločnosti prejavuje dodnes zakrývaním jej loga na sociálnych sieťach.

zdroj: uol.com.br

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x