Domov Novinky 400. zápasov Luku Modrića: Všetko sa dá docieliť oddanosťou a tvrdou prácou

400. zápasov Luku Modrića: Všetko sa dá docieliť oddanosťou a tvrdou prácou

Autor: Dávid
3 komentáre

Chorvátskeho záložníka Luku Modrića môžeme dnes už bez akýchkoľvek pochybností označiť za hrajúcu legendu Realu Madrid. Pre tím počas svojho pôsobenia urobil kus roboty a odmenený za ňu bol i Zlatou loptou. Čas však letí neúprosne rýchlo a Luka v nedeľňajšom El Clásicu už oslávil míľu okrúhleho počtu 400. štartov vo všetkých súťažiach. 

Luka Modrić je napriek svojim 36 rokom stále neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy konceptu Carla Ancelottiho, Chorvát odštartoval v rovnakej východiskovej pozícií i svoju 10. sezónu, v ktorej si stihol zapísať už 9 štartov, pri ktorých pridal i 2 asistencie.

Práve svoj 9. sezónny štart sa zapísal do historických kroník ako pamätný, keďže v celkovom sumári predstavuje číslo 400. Za dosiahnutie tohto míľnika ho počas včerajšieho tréningu navštívil Florentino Pérez a odmenil pamätným dresom a spoločnou fotkou. Rovnakej pocty sa zároveň dočkal i Dani Carvajal, ktorého počet štartov sa rovná číslu 300.

Luka Modrić počas tohto aktu neskrýval svoje nadšenie z dosiahnutého počtu štartov a rád bude pomáhať tímu i naďalej.

„Je to neuveriteľné, som veľmi hrdý na to, že som odohral 400 zápasov za Real Madrid. Som veľmi šťastný. Dúfam, že odohrám ešte ďalšie zápasy a uvidíme na akom čísle sa zastavím.“

Stredný záložník Los Blancos si pri tejto príležitosti i zaspomínal na krásne časy, ktoré počas svojho pôsobenia v Reale Madrid zažil. V kráľovskom drese sa mu podarilo detské sny premeniť na skutočnosť a po svojom príchode možno ani nedúfal, čo všetko v klube dosiahne.

„Všetko, čo sa udialo v Reale Madrid od môjho príchodu, bolo neuveriteľné. Nikdy som si nepredstavoval, že dosiahnem toľko, koľko som toho dosiahol doteraz. Vyše deväť rokov splnených snov a radosti. Je to nepochopiteľné.“

Napriek tomu, že si Luka Modrić v drese Realu siahol prakticky na všetky veľké trofeje, ktoré sa na klubovej a individuálnej úrovni dajú získať, ambície a motivácia hráčovi naďalej nechýbajú.

„Užíval som si to od chvíle, čo som prišiel do klubu a splnil som si svoj sen hrať za Real Madrid. Je úžasné, čo všetko prišlo potom, nedokázal som si to ani predstaviť. Som šťastný a vďačný za všetko, čo som tu zažil a týmto to nekončí, chceme viac.“

Na záver Luka zanechal i milý odkaz pre všetkých mladých futbalistov, ktorí sa venujú futbalu a chceli by s ním dosiahnuť podobných úspechov.

„Ak hrajú futbal, ako som to robil ja, mali by si stanoviť ciele a snažiť sa ich dosiahnuť. Musia bojovať, veriť si, tvrdo pracovať každý deň, aby dosiahli to, čo chcú, ak to naozaj chcú dosiahnuť. Všetko sa dá docieliť oddanosťou, tvrdou prácou a láskou k tomu, čo robíš.“

zdroj: realmadrid.com, halamadrid.sk

Subscribe
Notify of
3 Komentárov
Staršie
Novšie Najviac hlasov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

3
0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x