Domov Novinky 3 veci, ktoré musí Real Madrid vyriešiť počas Majstrovstiev sveta

3 veci, ktoré musí Real Madrid vyriešiť počas Majstrovstiev sveta

Majstrovstvá sveta sú tu. Už dnes sa začínajú v Katare. Hráči Realu Madrid odišli na svetový pohár, v La Lige zaostávajú za Barcelonou o dva body, zatiaľ čo Liverpool čaká na budúci rok Los Blancos v osemfinále Ligy majstrov UEFA.

Autor: Marek Varga
0 komentár

Športové výzvy sú obrovské a Real Madrid obnoví túto jedinečnú sezónu na Silvestra proti Valladolidu vonku. Počas Majstrovstiev sveta je však potrebné urobiť veľa práce.

Oprava ihriska na Santiago Bernabéu

Estadio Santiago Bernabéu je vecou obrovskej hrdosti pre každého, kto miluje Real Madrid. Po rekonštrukcii sa sľubuje, že to bude najlepšia futbalová aréna na svete.

Florentino Pérez chce, aby bolo Bernabéu centrom športovej dokonalosti. No zatiaľ čo vonku na štadióne prebiehajú renovácie, vnútri nie je všetko v poriadku.

Od septembra bolo ihrisko na Santiagu Bernabéu ďaleko od svojho obvyklého nedotknutého stavu. Suché a prázdne plochy boli viditeľné počas niekoľkých posledných zápasov, ktoré Real Madrid hostil. Bolo to predmetom diskusií v predzápasových a pozápasových rozhovoroch. Pre klub ako Real Madrid je to trochu hanba.

Real Madrid dostane 80-dňové obdobie od posledného zápasu pred Majstrovstvami sveta do ďalšieho domáceho zápasu. Šéfovia Madridu ubezpečili, že tento čas využijú na to, aby sa ihrisko vrátilo do obvyklého špičkového stavu.

Toto je jeden z najdôležitejších problémov, ktoré musí Madrid vyriešiť počas Majstrovstiev sveta. Ďalšie slabé ihrisko po Majstrovstvách sveta by bolo neospravedlniteľné.

Rutina Pintus

Real Madrid má dôležitých členov tímu ako Toni Kroos, David Alaba, Ferland Mendy, Nacho a Lucas Vázquez, ktorí nehrajú na svetovom pohári.

Madrid by ich potreboval v optimálnej fyzickej kondícii viac než ktokoľvek iný, keď sa ich unavení kolegovia vrátia z Kataru s duševným a fyzickým vypätím Majstrovstiev sveta.

Povráva sa, že Antonio Pintus počas tejto prestávky navrhol pre týchto hráčov mini predsezónnu sezónu. Predtým Carlo Ancelotti umožnil hráčom nejaké to voľno.

Ale Pintus zostáva ostražitý, aj keď budú hráči na dovolenke, aby sa ubezpečil, že nespustia úroveň, na ktorej musia byť, keď sa Real Madrid budúci rok vráti do boja o všetky možné tituly.

Vyriešenie Kroosovej budúcnosti

Legenda Realu Madrid Toni Kroos je momentálne pravdepodobne v najlepšej forme svojho života. Avšak budúcnosť tohto futbalistu je veľkou záhadou.

Kroosova zmluva vyprší v júni 2023. Hráč sa ani nezaviazal k obnoveniu, ani nevyjadril pevné želanie skončiť po sezóne. Kroos veľakrát zopakoval, že chce skončiť kariéru ako hráč Realu Madrid. Ale nepoznáme časový plán. Kroos nedávno spomenul, že by sa s klubom o tom mohol pobaviť v januári.

Prestávka je pre Madrid dobrou príležitosťou ísť do tohto stretnutia s jasnou predstavou o hráčovej budúcnosti. Toni Kroos je stále na vrchole svojich síl. Bez ohľadu na plánovanie súpisky na leto 2023 by malo byť prioritou obnovenie Kroosovej zmluvy.

zdroj: managingmadrid.com

Subscribe
Notify of
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Načítať všetky komentáre

Odporúčame

0
Tu môžete pridať komentár, nech sa páči...x