Domov Nezaradené REPORT: Real Madrid – Celta Vigo 2:1. Los Blancos vystrelil výhru Toni Kroos v závere

Real Madrid sa natrápil viac, ako sa očakávalo. V prvom polčase kopil chybu za chybou, nevedel sa na ihrisku nájsť. Na druhej strane Celta Vigo hralo organizovane a hrozila z nepríjemných protiútokov. V polovici polčasu krásnou strelou opečiatkoval brvno Modrić a o pár minút nato skvelo zakročil opäť po strele Chorváta Sergio Alvaréz.

Druhý polčas sa začal šancami Celty. Publikum pískalo. Potom však Biely balet začal hrať, napádať, behať, strieľať. Bale trafil z priamého kopu brvno. Následne hostia vyrobili chybu, loptu zachytil Modrić, ktorý ju poslal spätne do pokutového územia, Asensio ešte nepochodil, ale Alvaro Morata už udrel – 1:0. Domáci začali tlačiť ešte viac.

Mariano si zažil debut v oficiálnom zápase

Následne sa Morata rútil sám na kasu, ale trafil len tyčku, mohlo byť hotovo a o pár minút nato Celta trestala. Orellana sa dostal k strele a Casillu vpredu pred svojou normálnou pozíciou obstrelil. Zápas bol vyrovnaný, do hry prišiel James. Ten hru výrazne oživil bojoval o každú loptu.

Real Madrid tlačil. Ale nechal otvorené zadné dvierka a hostia mali break 3 na jedného, vrátil sa však bojovný James aj s pomocou Casemira, ktorý pôsobil v zápase ako tank. Nutne dodať, že zápas veľmi nevyšiel krajným bekom ani Baleovi vpredu.

Kroos

Striedajúci Lucas Vázquez nabil Kroosovi, ktorý vypálil a od ľavej tyčky lopta išla do brány – 2:1. Kroos dal proti Celte svoj druhý kariérny gól. Los Blancos sa v záverečných minútach bránil, neistý bol najmä Casilla pri centroch. Domáci už ale vedenie ustrážili a tak nakoniec v dráme porazili Celtu Vigo 2:1 a získali zlaté 3 body.

Real Madrid – Real Club Celta de Vigo 2:1

Góly: 60. Morata, 81. Kroos – 68. Orellana

Žlté karty: 52. Jonny, 55. Radoja

Diváci: 65 684