Domov Nezaradené REPORT: Real Madrid – Athletic Bilbao 2:1. Los Blancos zachránil v hodine dvanástej narodeninový hrdina Morata

Real Madrid si v infarktovom zápase poradil s Athleticom Bilbao 2:1, no bolo to veľmi tesné. Biely balet sa priblížil k tretej domácej ligovej remíze v rade, no nakoniec ju dokázal odvrátiť. Zápas sa začal výborne, Real Madrid bol úvodných 20 minút jasne lepším tímom, dominoval hre, skvelo napádal a v 7. minúte sa Isco krásne pretlačil k lopte, poslal ju na Benzemu, ktorý bez problémov zakončil a bolo to 1:0.

_he17652_hthumb

Potom však Biely balet začal hrať pasívne a strúhal jednu chybu za druhou. Po veľkom nedorozumení a najmä chybe Pepeho sa presadil Eraso, prihral na Merino a ten vyrovnal na 1:1. A Los Blancos začali byť opäť raz pasívni a nevýrazní. Starý známy obrázok hry, Real Madrid nabehal o 5 km menej ako súper a pôsobil laxne. Pred koncom polčasu nepremenil jasnú šancu Ronaldo, ktorý sa nachádza, nutno dodať, v hlbokej kríze, keď má stále minimálne 5 striel a nie a nie mu to tam padnúť.

Na začiatku druhého polčasu po strašnom nedorozumení obrany Realu sa rútil na bránu Williams, no tesne minul. Baskovia mohli viesť. Domáci sa snažili, no nič nepadlo do brány. Bale napríklad nevyužil šancu keď mal Ronaldo samého pred prázdnou bránou. Do hry prišli Vázquez a Morata za Isca a Benzemu. No a Morata v 83. minúte vystrelil krásne a prudko, Iraizoz len vyrazil a Morata dorazil loptu a dal Realu Madrid líderskú pozíciu na vlastné narodeniny. Každopádne potom Varane totálne namazal Williamsovi a ten išiel sám na bránu, no Navas zázračne zasiahol a dorážka sa nejakým spôsobom odrazila mimo. Na tento zápas bude chcieť Zidane čím skôr zabudnúť, i keď sa vyhralo.