Domov Nezaradené REPORT: Borussia Dortmund – Real Madrid 2:2. Biely balet siahal v superzápase v Nemecku po výhre

Real Madrid zahral fantastický duel na pôde Borussie Dortmund. Niežeby ten výkon bol dokonalý, práveže zápas sám o sebe priniesol veľmi vysokú kvalitu. Niet divu. Tím v top forme Borussia Dortmund, ktorá to navyše doma vie na Los Blancos, hral proti obhajcovi titulu Realu Madrid. Zápas sa začal vo veľkom tempe a boli to domáci, ktorí boli aktívnejší.

cty2ewdwiaaxf-g

Do brány sa vrátil Keylor Navas a je nutné dodať, že podal neistý, ale dobrý výkon. Po veľkej šanci Dembélého Real zahral famózny protiútok a Ronaldo zakončil z voleja túto parádnu akciu a bolo to 0-1. Presadil sa Ronaldo a išiel sa potešiť spolu so Zidanom, aby bolo jasné každému, že žiadny konflikt neexistuje. Bol to Real Madrid, ktorý začínal viac preberať taktovku, dokonca nevyužil sľubné brejky a na záver polčasu si zavaril. Navas vyrazil loptu veľmi zle presne pred seba, kde stál Varane a ten si loptu zrazil do vlastnej brány. Loptu predsa len na čiare ešte doklepol pre kredit za gól Aubameyang.

_he14378_uthumb

V druhom polčase domácim akoby došiel dych a Los Blancos začali hrať a tlačiť. Nakoniec v 68. minúte po centri Kroosa zakončil do brvna Benzema, zrazil sa s Ramosom, lenže lopta sa po bránkovej čiare dokotúľala až k Varanovi, ktorý by ju doklepol aj keby bol slepý a hluchonemý zároveň – 1-2. Avšak to by nebol Real Madrid, keby už-už sa zdalo, že príde veľká výhra, tak Schurrle vyrovnal na 2-2 v 87. minúte krásnym kúskom. Dvoch bodov škoda, lenže Real začal kontrolovať situáciu v skupine. Keď nestratí body až po záver, respektíve v domácej odvete s BVB uhrá remízu, skončí istotne prvý, čo je jasný cieľ.