Domov Nezaradené Real Madrid pod Zidanom špecialistom na fantastické závery zápasov

Real Madrid pod Zidanom špecialistom na fantastické závery zápasov

Zinedine Zidane je na lavičke Realu Madrid od 4. januára tohto roka a zatiaľ si vedie veľmi dobre. V lige má za sebou dokopy 23 zápasov s bilanciou 20 výhier, 2 remízy a 1 prehra, vyhral Ligu majstrov, Superpohár a aj prvý zápas v tohtoročnej Lige majstrov. K tomu v príprave zo 4 zápasov vyhral Biely balet 3 a jediný prehral.

Každopádne nie vždy sa výhry a úspechy rodili ľahko. Nutne kriticky dodať, že Los Blancos často pasívne pristupujú k zápasom, najmä k prvým polčasom a potom musia v záverečných približne 20 minútach zapínať turbo motory. A verte, či nie, vždy sa zatiaľ Realu Madrid podarilo zvládnuť takéto zápasy. Prinášame zoznam všetkých 9 zápasov, kde si Zidanov Real nechal rozuzlenie až cez 80. minútu zápasu.

1. Granada – Real Madrid 1-2, 23. kolo La Ligy, 7. február 2016

Vôbec druhý zápas mimo Bernabéu pre Zidana. V 30. minúte otváral skóre Benzema a všetko sa zdalo na správnej ceste. V druhom polčase však hostia boli pasívni a v 60. minúte Granada vyrovnala. Real sa ocitol bez tlaku v zápase, kde musel vyhrať. Nakoniec predsa len spustil tlak a v 85. minúte rozhodol parádne Modrić. Mysleli ste si vtedy, že takéto konce nebudú vždy v podobných zápasoch? OMYL!

2. Las Palmas – Real Madrid 1-2, 29. kolo La Ligy, 13. marec 2016

Biely balet v tomto zápase v prvom polčase poslal do vedenia z rohu Sergio Ramos. Opäť ale hostia pustili súpera do hry a vo viacerých situáciách mali veľa šťastia. Napokon však v 87. minúte vyrovnal Wilian José. Reakcia? Po rozohrávke v stredovom kruhu nábeh, zblokovaný center, roh. Z neho v 89. minúte gól Casemira.

3. Barcelona – Real Madrid 1-2, 31. kolo La Ligy, 2. apríl 2016

V tomto El Clásicu si to Real Madrid sám nekomplikoval, Barcelona bola doma mierným favoritom. Ale predsa len hostia nehrali na svoje možnosti a v druhom polčase skóre otvoril Piqué. Následne z protiútoku sa krásne presadil Karim Benzema. Približne 20 minút pred koncom Biely balet hral svoj najlepší futbal a i keď v 80. minúte bol vylúčený Ramos, Real sa nebál útočiť a v 85. minúte rozhodol Cristiano Ronaldo.

4. Rayo Vallecano – Real Madrid 2-3, 35. kolo La Ligy, 23. apríl 2016

V ťažkom programe, pod tlakom a proti súperovi, ktorému išli o všetko Real už po 15 minútach prehrával 0-2. Klasický príbeh by hovoril, že Real tento zápas otočí. Stalo sa tak. Na záver polčasu hlavou znížil Bale, na začiatku druhej časti hlavou vyrovnal Lucas Vázquez a v 81. minúte rozhodol druhým gólom Gareth Bale.

5. Real Sociedad – Real Madrid 0-1, 36. kolo La Ligy, 30. apríl 2016

Ďalší zápas vonku v ťažkom programe a opäť sa Biely balet dlho nevedel dostať do hry. Keď už išla záverečná 20-minútovka, hostia začali cítiť, že toto je ich čas. Čuduj sa svete v 81. minúte hlavou rozhodol Gareth Bale a Real to opäť zvládol.

6. Real Madrid – Atlético Madrid 1-1 (5-3), finále Ligy majstrov, 28. máj 2016

Vo finále Ligy majstrov síce víťazný gól nepadol v závere, ale o víťazstve Realu Madrid rozhodol až penaltový rozstrel, teda ďalší zápas, keď Biely balet rozhodol až v samotnom závere. Tu síce vstúpil do zápasu lepšie, gól dal Sergio Ramos, ale neskôr taktovku prevzalo Atlético a v 79. minúte vyrovnalo. Odvtedy však Real hral ako vymenený a v penaltách sa tešil z La Undécimy.

7. Real Madrid – Sevilla 3-2 PP, Európsky superpohár, 9. august 2016

V tomto prvom oficiálnom zápase sezóny 2016-17 akoby Real len potvrdil narastajúci trend infaktorvých záverov zo záveru minulej sezóny. Skóre síce otvoril Asensio, ale Vázquez vyrovnal. V druhom polčase hral Real príšerne a keď v 70. minúte prišla penalta a gól na 1-2, Los Blancos začali cítiť, že toto už pod kontrolou ani zďaleka nemajú. Lenže v 93. minúte vyrovnal Ramos a v 119. minúte rozhodol Carvajal. Tých, čo to prekvapilo je menej než tých, ktorých už ani nie. Ale bol to parádny obrat.

8. Real Madrid – Celta Vigo 2-1, 2. kolo La Ligy, 27. august 2016

Klasický scenár, Biely balet prespal prvý polčas v druhom musel pridať. Stalo sa o v 60. minúte skóroval Morata. Lenže Celta vyrovnala a Real musel rýchlo nájsť odpoveď. Ďalšie balancovanie na hrane Realu Madrid vyšlo, Toni Kroos napálil v 81. minúte loptu presne k žrdi a Real opäť vyhral.

9. Real Madrid – Sporting Lisabon 2-1, Skupina Ligy majstrov, 14. september 2016

Ruku na srdce, po prečítaní všetkých týchto obratov v krátkom časovom úseku vás obraz včerajšieho zápasu, kde Real Madrid v 89. minúte prehráva 0-1 a nakoniec vyhrá 2-1, zaskočí?