Raúl

Raúl sa počas jeho futbalovej kariéry zapísal do histórie Realu Madrid bezpochyby veľkými písmenami. Jeho futbalový talent sa zrodil v mládežníckom tíme San Cristóbal, kde pôsobil od roku 1987 do 1990. Atlético Madrid cítilo, že z Raúla by sa mohol stať skvelý hráč a tak sa v roku 1990 premiestnil do tohto tímu.

 

V Atléticu pobudol len dva roky a následne pokračoval vo svojej mládežníckej kariére v Reale Madrid. V juniorských tímoch Realu hral presne dva roky. Následne pokračoval v C-čku, kde počas jednej sezóny odohral 7 zápasov a strelil až 13 gólov. Jorge Valdano si povedal, že nemá na čo čakať a ihneď ho povýšil do prvého tímu Realu Madrid.

 

Aj keď bol Raúl ešte veľmi mladý, v budúcnosti mal nahradiť Emilia Butragueňa, ktorý v Reale skončil v roku 1995. Počas jeho debutu v prom tíme, sa stal Raúl najmladším hráčom, aký kedy v histórii prvého tímu “Los Blancos” nastúpil. Raúl mal vtedy 17 rokov a 124 dní. Cez tento zápas proti Zaragoze, si pripísal prvú asistenciu, keď prihral na gól Zamoranovi.

 

O týždeň neskôr odohral Real na vlastnom štadióne derby s Atléticom Madrid. Už vo svojom druhom zápase zaznamenal Raúl svoj prvý gól za A-tím. Jeho prvú sezónu v Reale zakončil s 10 gólmi v 30 zápasoch. Každou sezónou sa jeho výkony zlepšovali a s “bielym baletom” počas nich vyhral niekoľko vzácnych trofejí.

 

Najviac gólov strelil v sezóne 2000/2001, keď zaznamenal 32 presných zásahov. Jeho najslabšími sezónami v Reale boli 2005/06 a 2009/10, keď strelil len sedem gólov. Raúl pomohol Realu Madrid k niekoľkým triumfom na domácej, či medzinárodnej scéne. V Španielsku vyhral s tímom 6x La Ligu, 4x národný Superpohár. “Zakliaty” pohár Copa del Rey však nevyhral ani v jednom prípade.

 

Na európskej scéne sa mu s Realom Madrid darilo taktiež. Tri triumfy v Lige Majstrov, jedna výhra v UEFA Superpohári a 2x výhra v Interkontinentálnom pohári, hovorí za seba. Jeho všetky individuálne trofeje, ktoré v Reale získal, sa nedajú snáď ani spočítať. Bolo ich viac ako tridsať.

 

Sezóna 2009/10, bola pre neho poslednou v Reale Madrid. Mnohí hovorili, že jeho odchod zapríčinil José Mourinho, ktorý v sezóne 2010/11 prišiel ku kormidlu “bieleho baletu.” Raúl tak zbalil kufre a po 16 sezónach v prvom tíme, prestúpil do nemeckého Schalke 04, kde prežil dve zaujímavé sezóny. Celkovo v tomto tíme odohral 98 stretnutí a strelil 40 gólov, vyhral nemecký pohár a taktiež superpohár.

 

Od sezóny 2012/13 až po súčasnosť, hrá Raúl v katarskom tíme Al Sadd, kde je jednoznačne najlepším hráčom tímu a veľkou oporou celého mužstva. V Al Sadd vyhral zatiaľ dve trofeje. Prvou z nich bola výhra v tamojšej najvyššej lige a Raúl oslavoval aj v roku 2014, keď s týmto tímom vyhral aj národný pohár.

 

Raúl bol taktiež aj hrdým reprezentantom. Od roku 1994 do 1996, pôsobil v mládežníckych tímoch Španielska. Za tieto juniorské tímy odohral celkom 20 zápasov a strelil 17 gólov. Od roku 1996 do 2006, reprezentoval prvý tím Španielska, za ktorý nastúpil v 102 zápasoch a strelil celkom 44 gólov. Aj keď má Raúl už 36 rokov, stále majú o neho záujem tímy z katarskej či americkej ligy. Uvidíme, či bude vo svojej kariére ešte pokračovať, alebo “povesí” kopačky v krátkej budúcnosti na klinec.

Copyright © 2013-2018 HALAMADRID.SK | Všetky práva vyhradené! Všeobecné podmienky | Ochrana osobných údajov.