Guti

Guti je bývalý Španielsky reprezentant, počas svojej kariéry hral v dvoch kluboch: Real Madrid a Besiktas Istanbul. Jeho kariéra sa začala v roku 1994 ked nastúpil prvýkrát za Madridský C – tím. Debut bol v roku 1995 v zápase proti Seville, pričom nastúpil ako útočník.

 

Realu Madrid pomohol získať 15 trofejí, medzi najdôležitejšie patria trofeje Ligy Majstrov (3x) a triumf v La Lige (5x). Bol vice-kapitán Bieleho baletu a za klub odohral viac ako 500 oficiálnych zápasov, v ktorých skóroval 77 gólov.

 

Sezóna 2009-2010 priniesla do Gutiho futbalového života veľké zmeny, príchodom Brazílca Kaká. V zápase proti Alcocórnu (0-4) v šatni údajne urazil trénera Manuela Pellegriniho a z tímu odišiel na dlhšiu dobu. Po návrate sa mu čoraz častejšie začali vyskytovať zranenia, ktoré sa objavovali až do konca sezóny. 25. Júla 2010 dostal ponuku od Besiktasu, ku ktorej sa vyjadril takto „Mám ponuku od Besiktasu, ale nie som ešte rozhodnutý“. V Nasledujúcich dňoch podpísal zmluvu na 2 roky a veľký odchod z Realu Madrid bol na svete.

 

Svoju kariéru ukončil 21. Septembra 2012 – jeho vyjadrenie ku koncu kariéry: “Idem trénovať aby som sa stal športovým riaditeľom, trénerom, alebo trénerom mládežníkov. Rád by som trénoval mládežnícky tím Realu Madrid. To je môj sen.“ V Tejto dobe je trénerom Madridskej juniorky U-12.

 

Za národný tím debutoval vo veku 23 rokov v zápase proti Chorvátsku (3-1). Za „La Roja“ nastúpil len 13-krát a podarilo sa mu skórovať tri góly.

 

Guti sa oženil so Španielskou televíznou hviezdou Aranchou de Benito. Pár sa rozviedol po 10 rokoch manželstva, ale ostali blízkymi priateľmi. Majú spolu dve deti – Zairu a Aitora.

Copyright © 2013-2018 HALAMADRID.SK | Všetky práva vyhradené! Všeobecné podmienky | Ochrana osobných údajov.