Domov Novinky Casemiro: “Zápas proti Dortmundu mi změnil život“

Casemiro: “Zápas proti Dortmundu mi změnil život“

Je skoro těžké uvěřit, že Real Madrid nevěřil Casemirovým schopnostem a on je musel dokázat. Casemiro se však ukázal v tom nejlepším a poskytl Realu to, co celou dobu hledal. Defenzivní jistotu uprostřed pole. Brazilec zavzpomínal na moment, který ho posunul vpřed.

V sezóně 2013/14, byl Casemiro pouhý náhradník náhradníků, který nedávno přicestoval z brazilského Sao Paola a byl poslán do hry ve čtvrtfinálovém zápase Ligy Mistrů proti Borussii Dortmund na posledních 17 minut, aby předvedl co v něm je.

Postavit se proti hráčům jako Marco Reus, Henrik Mkhitaryan, Robert Lewandowski a další, byl pro brazilce velký a nelehký test. Byl základním kamenem pro zastavování útoků BVB. Casemiro do zápasu nastoupil v 83. Minutě stav byl 2:0 pro domácí Dormund a úkol byl jasný – neinkasovat další gól a postoupit (výsledek prvního čtvrtfinále na Bernabéu byl 3:0 pro Real).  Zápas nakonec skončil 2:0 a Real Madrid si tak zajistil postup a za pár týdnu slavil La Decimu.

“Vždycky říkám, že zápas proti Dortmundu změnil můj život“.

“Tu noc jsem měl v hlavě jen jedno, věděl jsem, že v těch 17. Minutách musím udělat vše co je v mých silách, abych Realu ukázal své kvality.“

“Věděl jsem, že to bude speciální zápas, sám sobě jsem říkal ‚Casemiro, nesmíš tuhle příležitost promrhat‘.“

Nyní je zpět po zranění a Real ve středu čeká zápas proti Borussii o první místo ve skupině F.

zdroj:marca.com